Таку думку в ефірі 24 Каналу озвучив політтехнолог Борис Тизенгаузен. Він підкреслив, що це можуть бути Польща, Латвія, Литва, Естонія, Німеччина, Франція, США та Велика Британія. Дуже мала ймовірність, що інші країни змінять свою позицію.
Варте уваги Американський F-16 чи радянський МіГ-29: чому Україні треба західні літаки
Чи буде рішення швидше
На думку політтехнолога, західні партнери чекають початку українського контрнаступу. За його результатами вони можуть робити свої висновки й у такий спосіб приймати рішення щодо передачі озброєння.
"Голова Пентагона Ллойд Остін сказав, що авіація для контрнаступу Україні не треба, але вона треба, щоб збивати російські ракети. Судячи з усього, всі вперлися в контрнаступ. Він має пройти, вони подивляться: о, клас, зброя працює – даємо ще, або якось інакше. Всі чекають контрнаступ. Навіть росіяни, але з іншим знаком", – сказав політтехнолог.
Борис Тизенгаузен про передачу Україні F-16: дивитись відео
Чого бояться росіяни
Політтехнолог зазначив, що російські пропагандисти можуть вже не так бурхливо реагувати на передачу винищувачів. Адже в них самих великі проблеми з технікою, якої не вистачає навіть на парад 9 травня.
"Заради цікавості я подивився Соловйова, вони скасували парад в Курську, Бєлгороді, мовляв, Україна може "завдати ударів по скупченню техніки". Але по якій – росіяни з консервації танки знімають часів Другої світової війни, щоб відправити на фронт. Можу посперечатися, що на параді у Москві 9 травня, де мають 10 тисяч осіб пройти, буде набагато менше авіації", – сказав Тизенгаузен.
F-16 для України: останнє
- Рішення передати Україні винищувачі до літа можуть ухвалити раніше – є висока ймовірність.
- Попри свої заяви щодо F-16, Данія передасть Україні танки Leopard і гаубиці Caesar. Разом з ними в Україну приїдуть і навчені за кордоном екіпажі.
- Українським пілотам знадобиться менше часу на опанування F-16. Це стало зрозуміло після перших тестувань західних винищувачів за кордоном.