Зокрема, скаржаться на відсутність у мобілізованих відпусток та складну процедуру виплат за поранення. Російський опозиціонер та політолог Аббас Галлямов розповів 24 Каналу, що Путін гарантовано використає такі звернення, але у своїх цілях.

Не пропустіть Ще одна дивна смерть у Росії: знайшли мертвою заступницю шеф-редактора улюбленої газети Путіна

Як Путін використає звернення дружин мобілізованих

За припущенням російського політолога, очільник Кремля може стати на бік дружин мобілізованих: погодитися з проблемою та наказати міноборони Росії підготувати графік ротації – одні військові відправляються на відпочинок, а контрактники їдуть на фронт.

Це дозволить заспокоїти тих, хто боїться нової хвилі мобілізації, а бояться її дуже сильно. Тобто, дивіться, мобілізованих заміняють контрактниками, тоді навіщо друга хвиля мобілізації. У такому режимі можна дотягнути до квітня, а після виборів оголошувати нову хвилю,
– підкреслив російський опозиціонер.

Процедура ухвалення питання щодо ротації буде затяжною:

  • місяць міноборони Росії готуватиме графік;
  • кілька тижнів проходитиме обговорення;
  • у кінці січня – на початку лютого затвердять рішення, щоб із середини лютого почати відпускати людей.

Опісля почнуться вибори президента Росії. Імовірне рішення про відпуск мобілізованих висвітлюватимуть як неосяжну доброту Владіміра Путіна. Російська пропаганда почне крутити "радісні" сюжети про те, як російські "ветерани", обвішані медалями, приїдуть додому та як дружини весело їх зустрічатимуть.

Буде розлога "журавлина" емоцій, яких чекають люди. На кшталт "все близько, скоро вже переможемо". Це відповідає його передвиборчим інтересам. Тому я не виключаю, що вони на таке підуть,
– наголосив Галлямов.

Як у Росії відреагують на таке рішення

Однак, за словами Галлямова, генерали не захочуть відпускати у відпустки солдатів, які хоч трохи вміють тримати зброю в руках та мають початкові навички бою. Оскільки новоприбулих військових наново потрібно всього вчити, а росіяни не люблять напружуватися.

Зараз відбуваються суперечності між відповідальними за виборами на чолі з Сергієм Кирієнко та військовим керівництвом Росії.

Перші вважають, що потрібно відпустити вояк на відпочинок перед виборами та навчати нових. Натомість другі кажуть, щоб російські солдати надалі працювати й взагалі скасували вибори президента Росії, якщо Владімір Путін не може перемогти без такої умови.

Неможливо передбачити, чим закінчиться ця суперечка. Проте, оскільки це вигідно політтехнологічно Путіну, він може піти на поступки дружинам. Але і дружинам потрібно наступні кілька днів набирати обертів. Потрібно демонструвати, що вони не зупиняться, бо якщо Кремль відчує, що натиск слабшає, тоді цю тему проігнорують,
– підсумував Аббас Галлямов.

Вибори президента в Росії: останні новини

  • Владімір Путін досить довгий час не висував свою кандидатуру на виборах президента Росії, які мають відбутися 15 – 17 березня 2024 року. Утім, у п'ятницю, 8 грудня, під час церемонії до "Дня Героїв Вітчизни" у Росії Путін заявив, що піде на новий термін, тому що сьогодні "інакше не можна".
  • Вибори планують провести навіть на тимчасово окупованих територіях України. У МЗС прокоментували, що Плани Росії провести вибори президента на окупованих територіях України є "незаконними й нікчемними".
  • Вибори припадають на дві символічні дати для росіян – 10-ту річницю анексії українського Криму та 25-ту річницю перебування Путіна на кремлівському "троні". Раніше ми писали, чому очільник Кремля затягнув із самовисуванням у вибори президента Росії.