Власне, Матеуш Моравецький був прем'єром за попереднього скликання Сейму. Тепер же він отримав від Анджея Дуди акт про призначення голови Ради міністрів (уряду) під час церемонії, яка відбувалася у Президентському палаці.
Читайте також "Разом ми щонайменше вдвічі сильніші": Зеленський привітав Дуду з Днем незалежності Польщі
Ситуація у Польщі цікава
Упродовж 14 днів після призначення обраний президентом Польщі прем'єр має представити програму дій уряду Сейму. А разом із нею – пропозицію про вотум довіри.
І вже тоді Сейм може прийняти вотум довіри абсолютною більшістю голосів. Присутніми при цьому мають бути щонайменше половина від встановленої законом кількості депутатів.
Звернімо увагу, що у Польщі наразі унікальна ситуація. А все тому, що Анджей Дуда делегує формування уряду партії "Право і справедливість". Втім, у неї майже нульові шанси на отримання вотуму довіри у Сеймі. Зауважимо, що партія намагалася знайти собі партнерів по коаліції. Але всі її спроби провалилися.
Тим часом опозиційні партії вже оголосили про створення коаліції. Зробили вони це без очікування на старт роботи Сейму. Ба більше, вони ще й представили програму коаліції.
Додамо, що більшість поляків віддають перевагу Дональду Тускові. На їхню думку, цей представник опозиції – найкращий кандидат, щоб формувати новий уряд Польщі.
Парламент зібрався на перше засідання
- 13 листопада також відбулося перше засідання нового Сейму. Анджей Дуда виступив перед депутатами, а після цього обрали старшого спікера. Ним став Марек Савіцький.
- Під час першого засідання Сейму подали у відставку прем'єр-міністр Матеуш Моравецький та його уряд. Звернімо увагу, що це формальна процедура. Після якої Дуда і надав Моравецькому повноваження утворити новий уряд.
- Нагадаймо, що за офіційними результатами виборів, у жовтня перемогу здобула "Об'єднана правиця" Ярослава Качинського. Правда, у неї обмежені можливості формувати більшість задля утворення уряду.