Сама церемонія відкриття Євробачення-2017 пройде в центрі Парковий за шість днів до фіналу пісенного конкурсу – 7 травня. Півфінали відбудуться 9 та 11 травня, а фінал конкурсу –13 травня 2017 року.

Відомо, що червона доріжка, по якій проходитимуть представники всіх країн-учасниць, розташується перед Маріїнським палацом і буде найдовшою в історії конкурсу – 265 метрів.

Читайте також: Євробачення-2017: все, що треба знати про конкурс

Організатори конкурсу під час прес-брифінгу "Чим Київ дивуватиме гостей Євробачення-2017?", що відбувся у вівторок, 25 квітня, розповіли про те, як працюватимуть основні локації конкурсу, громадський транспорт, як організують безпеку на час шоу, а також чому ніхто не покараний за неякісний ремонт станції "Лівобережна".

Посилена безпека та додатковий транспорт під час Євробачення-2017

Безпека – на першому місці. Охочі потрапити на Євробачення, звісно, маючи відповідні квитки, проходитимуть суворий режим безпеки та контролю. Крім того, щоб потрапити на будь-яку локацію потрібно мати документ, що посвідчує особу, відзначив заступник голови КМДА Олексій Резніков. Правоохоронні органи, наголосив він, відповідно до закону України, мають право вимагати посвідчення особи, щоб встановити її персону.

Особливо збурило киян, зокрема у соціальних мережах, що через заходи безпеки, вони не зможуть потрапити до своїх домівок чи елементарно припаркувати власне авто біля будинку. Олексій Резніков запевняє: нічого з точки зору "нормального" життя не зміниться. Правила безпеки налаштовані таким чином, щоб не додавати незручностей людям, що проживають у мікрорайонах навколо Міжнародного виставкового центру. До слова, проїзд в обидві сторони по Микільсько-Слобідській залишиться.

Як перекриватимуть вулиці на Євробачення-2017
У зв'язку з Євробаченням майже на місяць перекриють Хрещатик

У нон-стоп режимі працюватимуть автобуси-шаттли – так звані чергові автобуси, щось на кшталт тих, які курсували під час Євро-2012. Їздитимуть вони між готелями, у яких проживатимуть члени офіційних делегацій та гості. Пересуватимуться шаттли і між основними локаціями Євробачення. Також продовжить роботу громадський транспорт – під час фіналу, 13 травня, він курсуватиме аж на 4 години довше.


Євробачення-2017: кияни не відчують незручностей у зв'язку з проведенням пісенного конкурсу. Принаймні, так запевняють організатори

Читайте також спецпроект сайту "24": Євробачення-2017: хто боротиметься за перемогу в Києві

Ремонт до Євробачення: втілити вдалося не все

Пам'ятаємо ці картинки в соцмережах, де кияни висловлюють своє обурення неякісним ремонтом станції "Лівобережна". Мовляв, або переробляйте все власним коштом, або саджайте всіх винних. За словами заступника голови КМДА, ремонт на Лівобережній поки що не завершений, відтак, ніхто не покараний. Після того, як станцію введуть в експлуатацію, буде призначена перевірка, яка встановлюватиме – чи мали місце порушення під час ремонту, чи була переплата тощо. Поки – винних немає.

До слова, дизайн станції довелося змінити через брак часу на ремонт. Зокрема, як відзначив заступник київського міського голови Ілля Сагайдак, відмовилися від лед-підсвітки на платформах та спростили дизайн фасадів входу у метро з площ.

Так мала виглядати станція
Так мала виглядати станція Лівобережна після реконструкції

Не зовсім естетично виглядає і недобудова, розташована неподалік Міжнародного виставкового центру – на вулиці Шептицького, 2. Буквально на днях, говорить Олексій Резніков, вдалося досягти згоди, що компанія-власник недобудови закриє захисним банерним екраном цей об'єкт, і зобразить там нейтральний сюжет.

На Євробачення – по Дніпру

А тепер – ще раз про транспорт. Але не традиційним способом – маршруткою чи метро, а Дніпром. Для туристичної привабливості, а також – власне з практичною метою – для пересування з Правого на Лівий берег запустять річковий трамвай. Наразі завершуються роботи по облаштуванню причальної стінки, аби невеликі пароплави могли паркуватися на Лівому березі, розповів Резніков. Однак маршрут, яким вони курсуватимуть, досі невідомий.

Це пов'язано з тим, що поки неясно, який рівень води у Дніпрі буде у зв’язку з таненням снігу. Від цього залежить розмір пароплава – чи зможе він пройти під мостами – напряму коротким шляхом або в обхід, – відзначив Резніков.

Річковим трамваєм можна буде потрапити на конкурс, а також повернутися після шоу у вечірній час.

Читайте також: Ведучі Євробачення-2017: хто вони такі

Локації Євробачення-2017

Eurovillage на Хрещатику. На цій локації транслюватимуть фінал та півфінали Євробачення. З 4 по 14 травня у цьому містечку можна буде і побачити багато цікавого, і поспівати, і потанцювати. Вечорами – разом з учасниками Євробачення. Розміститься Eurovillage від Прорізної до вулиці Богдана Хмельницького.

Софіївська площа – теж одна з найбільших фан-зон. Як відзначила директор департаменту культури Київської міськдержадміністрації Діана Попова, її зроблять зеленою галявиною, що підкреслюватиме туристичну привабливість Києва. На сцені проходитимуть розважальні заходи. Однак, тут не буде трансляції самого Євробачення.

Контрактова площа – локація із символічною назвою "Feel Ukraine" пронизана українським духом, українською культурою та виконавцями. Якщо коротко, все "українське" буде зосереджене саме тут.

На Поштовій площі організують ретроспективу виконавців Євробачення, де всі охочі зможуть заспівати будь-яку пісню конкурсу. На Троїцькій площі гостей розважатиме Київський академічний національний театр оперети, що покаже різноманітність європейських традицій через спектаклі "з французьким канканом та італійської оперою".


Євробачення-2017: фан-зона на Софіївській площі

Cпеціальна локація для поранених бійців розташується у музеї "Київська фортеця". За словами Діани Попової, це буде єдиною можливістю для поранених бійців, які перебувають у військовому госпіталі, приєднатися до святкування Євробачення в Києві. 14 травня тут проведуть спеціальний благодійний аукціон на підтримку українських бійців.

Місцем відпочинку офіційних делегацій, акредитованих фанів та преси стане Євроклуб, що розташується на "вертолітному майданчику" на Парковій дорозі.

Фан-зони Євробачення 2017
Фан-зони Євробачення-2017

Мистецтво, що об'єднує, та світлове шоу під час Євробачення

У столиці стартують також два нові мистецькі проекти. Перший – "Kyiv Art Week". У ньому задіяні п'ять київських музеїв та більше 12 галерей, які демонструватимуть українське та зарубіжне мистецтво. Другим проектом стане міжнародний арт-фестиваль "Face of Art", що проходитиме у лаврській галереї.

Крім того, вперше в Києві покажуть грандіозний фестиваль світла та медіа-мистецтва "Kyiv Light Fest" шоу віджеїв, художників світла та лазера. Основними будуть три локації. Це Михайлівська площа з проекцією на Міністерство закордонних справ, Контрактова площа – там освічуватимуть будинок Національного банку України та Поштова площа з проекцією на річковий вокзал. Світлові інсталяції також продемонструють на Андріївському узвозі, набережній біля Поштової площі та в парку Кіото.

Kyiv Lights Festival – фестиваль світла та медіа-мистецтва
Kyiv Lights Festival – перший міжнародний фестиваль світла та медіа-мистецтва

Що стосується драматургії конкурсу, креативний супервайзер подій конкурсу Євробачення-2017 Сергій Проскурня, відзначив, що важливо дотриматися однієї сюжетної лінії всіх елементів, включених у загальну концепцію конкурсу. Це як намисто, каже він, де кожна намистинка говоритиме про Україну, традиції, український гумор, пісні, танці, інструменти.

Окрім безпеки, додає він, важливо створити атмосферу привітності та навіть у такий спосіб нагадати міжнародній спільноті про те, що в Україні триває війна, що святкуючи "розмаїття" ми не забуваємо також і тих, хто заслуговує особливого ставлення та поваги – наших захисників.

24 Канал – національний медіапартнер Євробачення-2017