Politico пише, що атаки українських дронів на нафтопереробні заводи спричини великий дефіцит. Подібні удари завдають критичної шкоди, яку починають відчувати й самі росіяни.
Дивіться також Україна знайшла слабину: що може знищити Росію поза полем бою
Зазнають величезних збитків
Видання стверджує, що у Росії різко зросли ціни на дизельне пальне для споживачів різко. Порівняно з попередніми показниками зросли, лише за останній тиждень вони зросли майже на 10 відсотків.
Зокрема, шестимісячного максимуму досягли ціни на бензин. Вони зросли більш ніж на 20 відсотків з початку року. Це пов'язано з тим, що через постійні атаки на НПЗ зменшується постачання палива, адже все більше підприємств змушені призупиняти виробництво.
Подібні атаки дронів на російські нафтопереробні заводи завдають критичної шкоди та величезних збитків, оскільки кількість палива зменшилась не лише для цивільних споживачів, а й для військової техніки.
Ще у 2023 році країна-агресорка була змушена накласти заборону на експорт бензину та дизельного пального через дефіцит на внутрішньому ринку. Однак на міжнародному ринку паливо коштувало дорожче ніж в середині Росії.
Це призвело до того, що посередники продавали бензин за кордон на чорному ринку. Ситуація з нафтопереробними заводами змусить Росію обирати – наповнювати коштами за бензин свій бюджет і спонсорувати війну в Україні чи забезпечити паливом своїх військових та цивільних.
Удари по НПЗ Росії: останні новини
- Дрони СБУ в ніч на 24 квітня завітали на нафтопереробні заводи у Смоленській області. У мережі показали супутникові знімки після атаки безпілотників. Кадри демонструють, що деякі цистерни з паливом вигоріли вщент.
- Уночі 27 квітня безпілотники атакували два нафтопереробні заводи у Краснодарському краї Росії – Ільський і Слов'янський НПЗ. Згодом з'ясувалося, що цю операцію здійснила Служба безпеки України.
- Під час атаки БпЛА на нафтобазу в Калузькій області у ніч проти 28 квітня стався вибух цистерни з бензином об'ємом майже 700 кубічних метрів. Там стверджують, що немає ні жертв, ні руйнувань, однак заяви російських джерел не варті довіри.