Експерт з нафти та газу Михайло Крутихін розповів 24 Каналу, як це впливатиме на Росію у 2023 році та чи зможе агресор забезпечувати свій військово-промисловий комплекс.

Читайте також Дід Мороз розпочав свою жатву: росіяни помирають при -40 без тепла та води

Найгірша руйнівна зброя

На думку Крутихіна, Росія поки що зможе тягнути свій військово-промисловий комплекс. Агресор не просто вираховує понад 30% коштів з бюджету, які йдуть на війну. Ще понад 40% російського бюджету витрачається на підтримку режиму й ведення війни, зокрема, на карателів, які повинні охороняти злодійський режим від населення.

Водночас військові витрати європейських країн в середньому становлять 2%,
– мовив експерт з нафти та газу.

Гроші для ведення війни Кремль стягуватиме з росіян. Наприклад, підвищаться ціни на комунальні послуги. Росіяни вже переплачують за продовольство, медикаменти, яких стає все менше й менше, починаються кризи з плануванням.

"Свого часу говорили, що державний план – це найгірша руйнівна зброя Радянського Союзу. Як тільки починається соціалістичне планування, то відразу чогось не вистачає. Зараз оголосили, що в Росії не вистачає яєць. Це продовжуватиметься, зникатиме то одне, то інше", – зазначив Крутихін.

Як ведення війни впливає на життя росіян: дивіться відео

Глибокий занепад

У росіян, які живуть за межами Москви, якість життя тільки погіршуватиметься. У будь-якій європейській країні у містах є добре оснащені лікарні так, щоб можна було піклуватися про хворих. У Росії такого немає. Всіх везуть в московські лікарні.

"Країна перекошена, все спотворено й спотворюватиметься все більше й більше. Надалі буде дедалі менше можливостей навчатися, лікуватися за межами Москви, Санкт-Петербурга. Країна у глибокій дупі з погляду соціальних й економічних умов", – додав експерт з нафти та газу.

Вплив санкцій на ціни в Росії

  • З початку 2023 року в Росії рекордно зросла інфляція. Нині показник становить 6,99%. До того ж за перший тиждень листопада Індекс споживчих цін зріс на 0,42%. Ціни на овочі та фрукти подорожчали на десятки відсотків.
  • Крім того, через санкції в Росії подорожчали автомобілі, телефони та електроніка, яку країна-агресор імпортує.
  • Антиросійські санкції заважають агресору розводити курей. Адже Росія не може придбати антибіотики, щоб захистити їх від інфекцій та захворювань.