Як ефективно утеплити будинок

Експерт з ЖКП Олег Попенко розповів 24 Каналу, як зробити житло теплим у найхолоднішу пору року. Першочерговою він назвав заміну дверей.

Читайте також Мінімальна та середня зарплата у 2024 році: чи виростуть доходи українців

Важливо також утеплити вікна. Зрозуміло, що замінити їх на нові – доволі дорого, тому є альтернативні методи. Йдеться про закриття щілин поролоном, ватою, папером чи щільною тканиною. Які ще є способи зберегти тепло в приміщенні:

  • Постелити килими

Йдеться не тільки про килими на стінах, які були популярними колись. Щоб зробити кімнату теплішою, можна застелити ними підлогу.

  • Провести теплоізоляцію балкона

Першочергово необхідно засклити балкон. Це дозволяє уникнути проникнення холоду у житлове приміщення. Найкраще обирати рами, які мають подвійне скло. Стіни балкона необхідно обшити теплоізоляційними матеріалами.

  • Заміна радіаторів

Застарілі чавунні радіотори варто замінити на нові варіанти. Безумовно, це значні фінансові витрати. Дешевше провести утеплення можна, встановивши тепловідбивальний екран за батареєю.

  • Альтернативне опалення

Централізоване опалення можна легко замінити на електрообігрівачі, кондиціонери і навіть вентилятори. У приватних будинках є можливість встановити камін, буржуйку або піч.

  • Теплий домашній одяг

Найкраще зберігають тепло термотканини. У магазинах можна знайти спеціальні костюми, які щільно прилягають до тіла, завдяки чому їх не видно під одягом.

Замініть звичайну піжаму на махрову. Ця тканина прекрасно обігріває і зберігає тепло.