Як повідомили в "Газпром нєфті", в реалізації проекту створення індексу ефективності крім самої компанії візьмуть участь "Лукойл", "Роснєфть", "ТНК-BP" і "Сургутнєфтєгаз". Як повідомив агентству "Прайм" заступник голови правління "Газпром нєфті" Вадим Яковлєв, в цьому проекті також візьме участь американська нафтосервісна компанія "Schlumberger".

Суть проекту полягає в аналізі кожної статті витрат в нафтовидобутку з поправкою на регіональні (географічні) умови нафтовидобутку й геологічні (стан запасів) особливості, передає "Прайм" слова Яковлєва. На його думку, новий індекс дозволить іноземним мейджорам та інвесторам більш об'єктивно ранжувати родовища щодо потенціалу видобутку. "Це може стати аналогом діючої для нафтопереробки системи визначення ефективності через індекси "Solomon Associates", яка раз на два роки проводить регулярну оцінку. Хочу підкреслити, що аналога цьому проекту (в області нафтовидобутку) в світі поки немає", - додав Яковлєв.

У "Лукойлі", "ТНК-BP" і "Роснєфті" заявили, що їм нічого не відомо про проект створення нового індексу. В "Лукойлі" пояснили, що старі індекси нафтовидобутку вираховуються здебільшого на основі технічних параметрів, а новий індекс, ймовірно, буде враховувати фінансові показники, енерговитрати тощо, за аналогією з індексом нафтопереробки. "Сургутнєфтєгаз" був недоступний для коментарів.

Компанії вирішили створити новий індекс ефективності нафтовидобутку, тому що зіткнулися з тим, що на недавно відкритих родовищах став швидко падати видобуток нафти, вважає джерело, близьке до проекту. За його інформацією, це пов'язано з некоректною оцінкою запасів родовищ на етапах, що передують бурінню.