Російська нафта та обмеження

США вимагає поетапного введення нафтових санкцій G7, повідомляють у Reuters. Усього їх буде три.

Цікаво Вбереже час, гроші і нерви: чому інвестору потрібен бот

Перший етан санкцій G7 стосуватимуться російської сирої нафти, наступний – зосереджений на дизельному паливі, а третій етап торкнеться продуктів меншої вартості, таких як нафта.

Санкції G7 і Європейського Союзу, який обирає двоетапну заборону, мають розпочатися 5 грудня. Обидва економічні блоки прагнуть обмежити прибутки Росії від експорту нафти після її вторгнення в Україну. Адже країна-агресорка попри санкції, зберегла доходи від видобутку нафти через збільшення продажів до Азії, особливо Китаю та Індії. Це компенсувало вплив західних енергетичних обмежень.

Чи не виникне проблем

Існує занепокоєння, що санкції ЄС призведуть до зростання цін на нафту. І це може посилити економічний біль на країни, що ввели обмеження щодо Росії. Ці ризики поставили Сполучені Штати та G7 у парадоксальне становище.

Поки ми зберігаємо потік російської нафти, ми вважаємо це перемогою. Ціновий ліміт можна вважати випускним клапаном пакета санкцій. Це перетворює заборону з абсолютної на умовну,
– сказав старший чиновник казначейства США Бен Гарріс.

Ціна, якою будуть обмежені продажі російської нафти, ще не визначена. Але вже відомо, що вона буде достатньо високою.

Цікаво Довгоочікуваний пакет санкцій: в Європі не затвердили нові заходи проти Росії

Туреччина залежна від російського газу

Нагадуємо, що державний імпортер енергоносіїв Туреччини BOTAS хоче перенести частину платежів за російський природний газ на 2024 рік. Проте, Туреччина поки, що не зверталась з офіційним запитом про відстрочку.

  • Сильна залежність Туреччини від імпорту енергоносіїв посилила тиск на її валюту і бюджет. Турецька ліра знецінилася більш ніж на 28% відносно долара 2022 року, що є найбільшим показником після аргентинського песо.
  • Дефіцит торговельного балансу в серпні зріс у понад два рази за рік й становив 11,2 мільярда доларів.
  • Минулого місяця президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що обговорював ціни на газ із президентом Росії Владіміром Путіним й сподівається отримати знижку.