Попри те, що у червні цього року не передбачена індексація пенсій, втім деякі пенсіонери зможуть отримати надбавки до своїх виплат.

Читайте також Курс рухається до 42: чи продовжить долар ще швидше рости влітку

Отримати підвищення за вік зможуть пенсіонери, яким виповнилося понад 70 років. Така надбавка додаватиметься до пенсії автоматично. Втім, зауважте, що у такому випадку загальна пенсійна виплата особи має становити менше ніж 10 340 гривень.

Зараз розмір надбавки за віком становить:

  • особи від 70 до 74 років включно – доплата у розмірі 300 гривень,
  • від 75 до 79 років включно – 456 гривень,
  • від 80 років – 570 гривень.

В Україні запускають новий пілотний проєкт щодо субсидіювання оренди житла, на реалізацію якого надано 2 роки.

Розмір такої субсидії на оренду враховуватиме різницю у вартості житла через те, що ціни в окремих регіонах та містах України суттєво відрізняються. Крім того, розмір залежатиме від кількості осіб, яке орендує житло, та доходів домогосподарства та його спроможності оплачувати рахунки за оренду самостійно.

  • Наприклад, у столиці оренда вища на 22% порівняно з середньою,
  • водночас в Миколаєві – нижча на 30 – 35%,
  • якщо аналізувати ціни на Закарпатті, то вони аж у 2,5 раза вищі за середні,
  • однак у Чернігівській, Сумській, Харківській та Херсонській областях винайняти однокімнатну квартиру можна від 2,8 до 4,4 тисячі гривень, що є найнижчим показником серед регіонів.

Яку субсидію виплачуватимуть ВПО:

  • Переселенці платитимуть за оренду не більше 20 – 30% сімейного доходу, а решту фінансуватиме держава,
  • На кожного члена домогосподарства у формулі розрахунку субсидії закладуть 13,5 квадратних метрів житлоплощі.

Нардеп Ярослав Железняк раніше зазначав, що в Міністерстві фінансів вже працюють над підвищенням податків. Йдеться про військовий збір, який може піднятися з 1,5% до 5%. Таку ставку можуть запропонувати й для ФОПів.

Водночас щодо рівня ПДВ остаточних показників ще не визначено, але, ймовірно, що підвищення сягатиме 2 – 3%.

Минулого року видатки на оборону були нижчими. Але цього року вони збільшаться внаслідок інфляції, мобілізації та потреб у зброї.

  • Раніше очікували, що розрив бюджету складе близько 400 мільярдів гривень.
  • Зараз через збільшення видатків цифра може сягнути 720 мільярдів гривень.

Навіть якщо податки будуть прийняті в серпні, в що я не вірю, у нас залишиться лише чотири місяці, щоб закрити бюджетну діру,
– додав Железняк.

  • Нагадуємо, що з 1 січня ФОП І групи сплачує ЄСВ на рівні 1 562 гривні на місяць (22% розміру мінімальної заробітної плати), а єдиний податок на рівні 302,80 гривні на місяць (не більше 10% прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
  • ФОП II групи сплачує ЄСВ на рівні 1 562 гривні на місяць, єдиний податок – 1 420 гривень на місяць.
  • Для ФОП III групи ЄСВ становитиме 1 562 гривні на місяць, а єдиний податок — відсоткова ставка 5% доходу, або 3% доходу у разі сплати ПДВ.
  • Тарифи на газ

На сьогодні тариф на газ становить 7,86 гривні за кубометр від "Нафтогазу", послугами якого користуються 98% українців. У червні планів щодо підвищення цього тарифу немає.

  • Тариф на електроенергію

Тариф на електроенергію зріс 30 травня з 2,64 гривні за кіловат-годину до 4,32 гривні за кіловат-годину, тож тепер українцям доведеться платити більше. Така ціна буде чинна до 1 травня 2025 року, а згодом тариф можуть ще раз переглянути. Масштабна реконструкція та брак коштів – так у Міненерго пояснили причину підняття тарифу для населення.

Також міністр енергетики Герман Галущенко зауважив, що в умовах складної економічної ситуації через війну не можна дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня (майже 7,5 гривні за кіловат-годину), але й держава в цих умовах не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів. Адже тариф на електроенергію у розмірі 2,64 гривні покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

  • Тарифи на воду

Попередньо, тарифи на воду не зміняться у червні. Утім, ще раніше в НКРЕКП розробили проєкт, за яким для постачальників холодної води мав відбутися перший етап підвищення вартості ще з 1 квітня, а другий – з 1 липня.

  • Водночас для деяких водоканалів плата зросла. Відтак нещодавно Нацкомісія підвищила тарифи ПАТ АК "Київводоканал" на централізоване водопостачання та водовідведення для непобутових споживачів – з 25,32 гривні до 39,06 гривні за кубометр води (без ПДВ).
  • Крім того, ще раніше у "Львівводоканалі" повідомили про збільшення абонплати за водопостачання: для споживачів, які мешкають у будівлі без вузлів комерційного обліку – на майже 38%, до 19,63 гривні; для тих, в чиїх будинках є лічильники, плата зросла на 6% – до 31,15 гривні.
  • Щодо водовідведення, то для споживачів без вузла комерційного обліку сума виросла з 28,5 гривні до 39,26 гривні, а для споживачів із лічильником – з 43,6 гривні до 50,78 гривні.

На червень в Укргідрометцентрі прогнозують середню місячну температуру на рівні 19 – 23 градусів. А в гірських районах – десь 16 – 19 тепла. Як зазначили синоптики, це на 1,5 – 2 градуси вище за норму.

Водночас щодо короткої характеристики червня, то середня місячна температура складатиме 17 – 22 градуси, а у гірських районах – 11 – 18 тепла.