Як наголосив освітній експерт Микита Андреєв в ефірі програми "Освітні війни", зараз в Україні для всіх охочих є онлайн та офлайн сфера для навчання, пише 24 канал.
Цікаво Навчання після університету: для чого це українцям
"Онлайн можна навчатися вдома з допомогою телефону або комп’ютеру. Але є окремі навички, які краще здобувати в офлайні. Наприклад, мистецтву публічних виступів. Так, це можуть бути теоретичні наички в інтернеті, але на практиці людина має відчути аудиторію, як на неї впливає це психологічно та все інше", – додав Андреєв.
Асоціація освіти дорослих має багато центрів в різних регіонах, які пропонують різні курси для дорослих. Є як приватні, так і громадські організації.
Де їх можна знайти? На сайті Асоціації навчання дорослих є працівники, які пропонують пройти ці курси.
А за словами експерта Олександра Слобожана, в Україні вже є багато таких центрів освіти. Він навів приклад "Міста змістів" у Вінниці, "Халабуди" у Маріуполі, "Арт-хабу" у Херсон та в інших містах. "Звісно, це ще не повністю сформована мережа по всій країні, але це початок", – додав експерт.
Читайте також Освітні програми на телебаченні: чому на каналах лише розважальні шоу
Натомість експертка з питань профорієнтації Марія Богуслав запевнила, що "Освітній хаб міста Києва" вже 10 років створює різні програми і всі їхні проєкти є безкоштовними.
"Згодом ми зрозуміли, що зробити це явище масовим, адже навички потрібні всім, ми почали проводити курси в онлайні. Зараз у нас 12 різних проєктів, серед яких і вивчення іноземних мов. Наш онлайн-ресурс теж є повністю безкоштовним", – сказала Марія Богуслав.
На сайті вони оприлюднили освітні курси з необхідних навичок Soft skills, зокрема комунікабельності, ефективності, вміння керувати проєктами та навіть курс для молодих матусь з виховання дітей.
Окрім онлайн-курсів, на сайті є унікальна можливість побачити рейтинг людей, які пройшли різні курси. І цікаво, що цей рейтинг доступний для роботодавців.