Про це повідомляють іноземні ЗМІ, посилаючись на онука Прісцилли – Семмі Чепсирора. Історію життя жінки, що стала найстаршою школяркою, розповідає 24 канал.
Читайте також Виклики для системи навчання: як українські школярі здобувають освіту в умовах сьогодення
Що відомо про Прісциллу Сітіні
Найстарша учениця початкової школи у світі Прісцилла Сітіні 65 років свого життя працювала акушеркою. Вона росла в Кенії, яку на той час окупували англійці, тож жінка пережила етапи боротьби своєї країни за незалежність.
Вчитися Прісцилла пішла у 2003 році, коли уряд Кенії погодився виділити субсидії на навчання людей похилого віку. Навчалася жінка у школі міста Елдорет.
Своїм прикладом Прісцилла Сітіні довела, що здобувати освіту ніколи не пізно. У неї не було можливості навчатися у дитинстві, однак вона надолужила все, коли отримала таку змогу.
Я бачу дітей, які загубилися, дітей, які без батьків, просто ходять по колу, безнадійні. Я хочу надихнути їх ходити до школи,
– пояснювала Прісцилла Сітіні.
У 2015 році найстарша учениця світу поділилася з BBC, що вже вміє читати та писати. Жінка старанно відвідувала уроки.
Її улюбленими предметами у школі були природознавство, релігієзнавство та математика. Навіть уроки фізкультури Прісцилла не пропускала.
Онук жінки розповів, що у Прісцилли почалися проблеми зі здоров'ям 16 листопада після занять. Згодом вона померла в оточенні своїх близьких.
Вона мирно померла в присутності деяких членів родини. Ми вдячні за 100 років її життя. Вона змусила всіх нас пишатися,
– сказав онук журналістам The Standard.
Актуально У час війни – це вимога: скільки навчальних закладів вже під'єднали Wi-Fi у сховищах
Про Прісциллу зняли фільм "Gogo"
Цікаво, що жінка зіграла саму себе у французькому фільмі "Gogo". У перекладі з місцевої мови Календжін, "Gogo" означає "бабуся".
На зйомки стрічки Прісцилла відправилася у Францію. Там вона зустрілася з першою леді Бріжит Макрон.
Її повідомлення про освіту дівчат живе далі,
– написав після смерті жінки співавтор фільму.
Зверніть увагу "Навички для успішного життя" – безплатний освітній проєкт для школярів: як долучитись
Чи всі зруйновані школи в Україні треба відновлювати: думка Шкарлета
- МОН вже розробляє стратегію відбудови українських шкіл, що були зруйновані внаслідок російської агресії. Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет вважає, що відновлювати всі заклади освіти буде "неефективно".
- Натомість у МОН пропонують створити мережу "великих опорних шкіл". Мовиться про те, щоб робити більші школи з кращим обладнанням та власним парком шкільних автобусів для підвозу учнів.
- На території таких навчальних закладів планують створити також освітні хаби. Шкарлет додав, що першочергово відновлять школи, які розташовані поза зоною активних бойових дій.