Програму підготувала команда МОН на основних засадах Плану відновлення України. Міністр під час презентації наголосив, що на українську освіту чекає велика трансформація.
Читайте У Мінфіні розповіли, чи скоротять вчителям зарплати у 2023 році
На українську освіту чекає велика трансформація
Шкарлет завив, що змінюватимуть стратегічні цілі сфера освіти. Зокрема, спрямують зусилля на відновлення та розвиток української освіти на шляху до європейської інтеграції.
Пріоритетом є відбудова зруйнованої інфраструктури. Робити це потрібно з урахуванням сучасних технологій безпеки та будівництва,
– уточнив міністр.
Зокрема, сфера освіти зазнає цифровізації. До цього долучиться Мінцифри. Так, мають намір створити сучасну цифрову освітню інфраструктуру, запустити цифровий освітній паспорт у смартфоні.
Реалізація проєктів у межах програми стосується усіх ланок освіти. Результати одержать до 2032 року.
У нас немає часу на зволікання, адже процес відбудови України розпочався. Сфера освіти, науки та інновації – це фундамент майбутнього нашої держави,
– вважає очільник МОН.
До теми "Це знижує якість освіти": які виклики змушені долати учні під час дистанційного навчання
Як вчаться школярі в Україні
Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет повідомив, що в Україні:
- близько 8,2 тисячі шкіл працюють очно та змішано;
- майже 4,7 тисячі – онлайн.
В українських школах вчиться майже 4 мільйони учнів. При цьому:
- офлайн – понад 1 мільйон;
- змішано – майже 1,2 мільйона;
- онлайн – майже 1,8 мільйона.
До слова, у школах нашої держави функціонує понад 25 тисяч інклюзивних класів. Там вчаться майже 40 тисяч учнів з особливими потребами.
Також, за словами очільника МОН, понад 166 тисяч школярів-переселенців та майже 90 тисяч – із ТОТ – вчаться у школах України.