Журналісти побували на деокупованій частині Харківської області і розповіли неймовірну історію. Вона про 11-класника із Балаклії.

Важливо Забороняли й нищили: як окупанти русифікували освіту на Харківщині

Школяр розповів, як складав іспити під обстрілами

У Балаклії одинадцятикласник змушений був складати вступні іспити під обстрілами. Причому сидячи на даху вагона потяга. Адже лише там зміг зловити хоч якийсь зв'язок. Так, хлопець успішно склав іспити й вступив до омріяного університету на державну форму навчання.

Він розповів, як відбувалася співбесіда.

Залазив на вагон, там ловила мережа. Зошити на вагоні лежали – і я там сидів. Будь-який вибух – треба було пригинатися. Коли почався обстріл, я почав швидко злазити. При цьому казав другові, що зараз буде біда і щоб він поквапився,
– уточнив студент.

Журналісти при цьому наголосили: це було дуже складно, але хлопець все одно йшов до своєї мети. Вірив, що його майбутнє – це Україна. Тож вони радіють, що українська молодь є свідомою і відбудовуватиме нашу державу.

Як школяр складав іспити під обстрілами

Читайте Мультипредметний тест чи ЗНО: що абітурієнти складатимуть у 2023 році

Як відбувалася вступна кампанія у виші у 2022 році

  • Цього року через повномасштабну війну в Україні абітурієнти писали національний мультимедійний тест з трьох предметів замість ЗНО.
  • За його результатами випускники шкіл і вступали до ВНЗ.
  • Цього року випускники, які виїхали за кордон через війну, вперше могли написати мультимедійний тест у 58 містах 32 країн світу.
  • Загалом його складали майже 215 тисяч абітурієнтів. З них понад 23 тисячі осіб – за кордоном.
  • Понад 10 тисяч учасників національного мультимедійного тесту, за словами очільника МОН, отримали 200 балів хоча б з одного предмета. Також майже 2 тисячі осіб – з двох предметів та понад 560 – з трьох
  • На бакалаврат, на бюджет, в українські виші цьогоріч вступило понад 63 тисячі осіб. На платну форму навчання – майже 78 тисяч абітурієнтів, додав міністр.
  • При цьому майже 190 вступників навчатимуться у приватних вишах за кошти держави.
  • Також цього року зарахували майже пів мільйона абітурієнтів до коледжів.