Про зміни розповіла виконувач обов'язків міністра освіти та науки України Любомира Мандзій на офіційній сторінці МОН у фейсбук.

Вас зацікавить: ЗНО 2020 офіційно переносять на літо, – Міносвіти

Нещодавно в мережі з'явилась фейкова інформація про скасування зовнішнього незалежного оцінювання та продовження карантину до 15 травня.

Зловмисники навіть сфальсифікували підпис виконувачки обов'язків міністра освіти та науки України Любомири Мандзій.

Проте, насправді у відомстві акцентують увагу, що карантин в Україні продовжено до 24 квітня, а ЗНО проведуть влітку. В міністерстві освіти та науки розробили два сценарії розвитку подій.

Карантин продовжено – до 24 квітня навчання точно триває за дистанційною формою. Сподіваємось на краще і що карантин закінчиться 24 квітня, але ми маємо бути готові до різних варіантів розвитку подій. Тому МОН розробило два сценарії, зважаючи на ситуацію з карантином, – пояснила Любомира Мандзій.

Які заходи точно застосують

  • для студентів вишів невипускних років навчальний рік має завершитись так, як і планувався;
  • екзаменаційно-залікові сесії університети проведуть дистанційно в тому графіку, який затверджено закладом. Якщо обов'язкову роботу студенти не можуть виконати дистанційно, виш має перенести її на наступний навчальний рік;
  • для студентів випускних років захисти дипломних робіт та державні іспити проводитимуться дистанційно, крім єдиного державного кваліфікаційного іспиту та атестації для здобувачів ступеня доктора філософії, доктора мистецтва та доктора наук.
  • державна підсумкова атестація (ДПА) скасовується;
  • пробне ЗНО відбудеться наприкінці травня, або на початку червня.

Дивіться відео 24 каналу про сценарії завершення навчального року:

Якщо карантин закінчиться до 1 червня

Навчальний рік

В такому випадку навчальний рік завершиться до 1 липня. Всі учні окрім 11-го класу, після карантину заповнюють пробіли, які можуть виникнути під час дистанційного навчання. Вчитель вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Випускники також закінчують навчання до кінця червня (коригують пробіли в програмі) та готуються до ЗНО.

Дати ЗНО

ЗНО стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується приблизно в середині липня. Результати зовнішнього незалежного оцінювання стануть відомі наприкінці липня.

Вступ

Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.


Студенти теж відчують зміни / фото: Unsplash

Якщо карантин продовжать влітку

Тоді всі учні окрім 11-го класу, завершують навчання наприкінці травня. Тоді вересень 2020 року буде коригуючим. Учні проходитимуть теми, які, на думку вчителя, недостатньо засвоєні. Сам навчальний рік 2020-2021 триватиме до кінця червня.

ЗНО

ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня.

Читайте також: Майже 5 тисяч педагогів пройшли освітній курс про карантин: деталі

Вступ

В такому разі вступна кампанія завершиться до середини жовтня, а навчання перших курсів розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів стартує за планом з 1 вересня.

Дивитись відео трансляції МОН про зміни в освіті: