На жаль, підвищення зарплат вчителів у 2023 році скасували. Рішення Кабміну призупиняє норму, яка встановлювала з 1 січня 2023 року мінімальний розмір ставки зарплати педагога – чотири прожиткові мінімуми.
Важливо Чи можуть вчителям "врізати" зарплату через малу кількість дітей на уроках
Додамо, що станом на 1 січня 2023 року, прожитковий мінімум становить 2684 гривень. Тому, оплата праці вчителів у школах у 2023 році залишається на рівні попереднього року.
Оплата праці може бути визначена як за години, так і за місяць роботи, залежно від типу та умов праці. Окрім базової заробітної плати, педагоги можуть отримувати додаткові виплати за:
- педагогічну майстерність,
- наукову роботу,
- доплати за викладання додаткових предметів,
- класного керівника,
- різні види доплат та компенсацій (наприклад, за викладання у важких чи шкідливих умовах, за перевиконання нормативів) тощо.
Які доплати і надбавки мають вчителів у 2023 році
Окрім оплати за ставкою, педагоги мають право на доплати й надбавки. Розміри доплат за окремі види роботи встановлюються згідно з Постановою № 1391.
Цікаво Навіщо вчителям підвищення кваліфікації та скільки годин на рік треба набрати
Найбільш поширеними доплатами й надбавками у педпрацівників наразі є:
- надбавка за стаж педагогічної (також науково-педагогічної) роботи – 10% (3 роки), 20% (20 років) та 30% (30 років);
- надбавка за престижність праці – 20%;
- доплата за перевірку письмових робіт – 15% (у 1 − 4 класах, незалежно від навантаження), 10 − 20% (у 5 − 12 класах, але тут все залежить від предмету: 20% – мова й література, 15% – математика, 10% – іноземна мова, креслення);
- доплата за класне керівництво – 20% (початкові класи), 25% (старші класи);
- доплати за завідування та керівництво гуртками, лабораторіями тощо – 10 − 15%;
- надбавка за сертифікацію – 20% (протягом строку дії сертифікату).
Додамо, що українські вчителі наразі отримують від 6 до 21 тисячі гривень зарплати на місяць, залежно від категорії, кількості годин тощо. Які зарплати отримують вчителі в різних регіонах України – читайте тут.