"Ми втратимо нагоду, якщо Трамп поставиться до спілкування з Порошенком як до вияву ввічливості. Він може бачити Україну як проблему Європи або ж як нагоду для США", – зауважує колишній генеральний секретар НАТО Фоґ Расмуссен. Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для 24 каналу.
Читайте також: У БПП оприлюднили особливості щодо зустрічі Трампа та Порошенка
"З мого досвіду, Путін розуміє лише мову сили. США мають розпочати із демонстрації сили, посилюючи економічні санкції та допомагаючи Україні захистити себе за допомогою летальної оборонної зброї. Це дозволить Трампу-переговірнику завоювати повагу Путіна і тим самим підготувати ґрунт для спілкування із ним (…). Київ хоче більшої безпеки. Москва хоче зняття санкцій. Президент Трамп хоче позбавитись закидів про буцімто зв'язки з Росією. Рішучий крок на зустрічі із Порошенком може закласти основу для впевненої перемоги для всіх", – зауважив Расмуссен, якого цитує Радіо "Свобода".
Тим часом інші медіа приділяють увагу тому формату, в якому проходила зустріч Порошенка і Трампа.
Зустріч з президентом України Петром Порошенком була спочатку описана у Білому домі як короткий "drop-in". Але обидва президенти позували для фотографій в Овальному кабінеті та коротко озвучили свої ремарки після більш широких зустрічей Порошенка з віце-президентом Майком Пенсом та керівними радниками з національної безпеки,
– передає агентство Associated Press.
Щоправда, додає агентство, "в заявах Білого дому під час зустрічей Порошенка з Трампом не було згадувань Росії. Однак спікер Білого дому Шон Спайсер заявив у вівторок, що тема Росії "явно висувається на порядок денний для обговорення з президентом". Спайсер зазначив, що адміністрація продовжить захищати санкції щодо Росії, доки та не припинить агресію на Сході України".
Читайте також: Трамп не хоче називати Росію агресором, – аналітик
Мас-медіа зауважують також, що президент США Дональд Трамп волів говорити про цей візит як про честь, що випала на його долю. "Це велика честь зустрітися сьогодні з президентом Порошенком, президентом України – місця, в (справи якого) ми всі дуже сильно залучені, ви це бачите, і про це всі читають. Ми мали дуже-дуже хорошу дискусію, і нами досягнуто значного прогресу", – заявив Дональд Трамп, котрого цитує "Європейська правда".
А USA Today додає, що й сам Порошенко лишився, схоже, вельми задоволеним. Він "подякував Сполученим Штатам за підтримку у боротьбі з Росією та сказав, що "я цілковито впевнений, що ефективна координація наших дій принесе мир нашій нації та зможе забезпечити нашу територіальну цілісність і суверенітет". При цьому Трамп, зауважує видання, був "менш конкретним у своїх зауваженнях щодо України", описуючи її лише як державу, до вирішення проблем котрої заангажована Америка.
Читайте також: Порошенко нашкодив американській опозиції зустріччю з Трампом, – експерт
Більше оцінок візиту Порошенка до Америки, даних світовими ЗМІ – в матеріалі на сайті.