Матеріали щодо міжнародного розшуку Інтерполу передали детективи НАБУ, повідомили "Українські новини" з посиланням на власні джерела.
До слова: НАБУ розслідує кілька справ проти ексголови СБУ Грицака
Адвокатка Ірина Одинець іронічно підкреслила, що "невизначено джерело у правоохоронних органах" є дуже надійним і верифікованим джерелом.
Офіційний сайт Інтерполу досі переконаний, що жодної людини з України з прізвищем Вовк у розшуку немає. Хочу вчергове подякувати шановним представникам НАБУ та САП за дотримання принципів доброчесності, а також використання ЗМІ у своїх дещо відмінних від законних інтересах. Адже коли у суді в якості доказів надати немає чого, детективам та прокурорам залишається грати роль "неназваних джерел",
– заявила Ірина Одинець.
Що відомо про Дмитра Вовка?
Дмитро Вовк очолював Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, у період з 2014 по 2018 роки. Спочатку в якості в. о., а згодом був призначений головою.
Петро Порошенко призначив його на цю посаду після того, як Вовк пропрацював топ-менеджером у компанії "Рошен" і був людиною, "якій президент довіряв. Через це і Порошенко, і сам Вовк нарвалися на шквал критики з боку політичних опонентів п'ятого президента.
Ексочільника НКРЕКП звинувачують у нанесені державі мільярдних збитків через формулу "Роттердам+". У формулі, зокрема, враховується ціна на вугілля та вартість його доставки із портів Європи до України.
Це призвело до здорожчання електроенергії на внутрішньому гуртовому та роздрібному ринках. НАБУ вважає, що через це держава зазнала збитків на майже 19 мільярдів гривень.
У березні 2019 року він вилетів з України до Бельгії та більше не повертався.