Вищий антикорупційний суд 26 лютого обрав запобіжний захід Сергію Пашинському у вигляді арешту на два місяці з можливістю застави в розмірі 272,5 мільйона гривень. 27 лютого екснардеп вже вийшов під заставу.
Дивіться також На Львівщині п'яний водій влетів у автомобіль евакуації полеглих воїнів: є загиблі і травмовані
Хто вніс заставу за Пашинського
Сергій Пашинський повідомив, що за нього внесли заставу члени підприємства Національної асоціації підприємств оборонної промисловості (NAUDI).
Він зауважив, що кошти, витрачені на його заставу, могли б піти на оборону країни. Тож він пообіцяв "відпрацювати кожну копійку."
Я вийшов на свободу. Я дуже вдячний за таку колосальну підтримку, але мені водночас дуже соромно, що кошти, які повинні були бути використані для виробництва зброї, використані на заставу для мене,
– заявив Пашинський.
"Я відпрацюю кожну копійку і доб’юся повернення цих коштів", – додав він.
Пашинський заявив, що звинувачення прокурорів у його бік – фейкові і його адвокати вже подали заяву про злочин щодо "фальсифікації" його розмов.
Варто зауважити, що хоч Пашинський вийшов під заставу, на нього покладено низку обов'язків:
- прибувати за кожним викликом детектива, прокурора та суду;
- не виїжджати з Києва та Київської області без дозволу детектива, прокурора та суду;
- повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця проживання та роботи;
- утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у цій справі та рядом свідків;
- здати всі закордонні паспорти на зберігання до відповідного держоргану;
- носити електронний браслет.
У чому підозрюють Пашинського
12 лютого стало відомо, що Сергію Пашинському повідомили про підозру у заволодінні нафтопродуктами вартістю 967 мільйонів гривень, арештованими у справі власника так званої групи компаній "Східно-Європейська паливно-енергетична компанія" (СЄПЕК).
2014 році суд наклав арешт на нафтопродукти, ввезені в Україну з порушенням законодавства. За матеріалами справи, Пашинський та його спільники захотіли забрати їх, для чого залучили підконтрольних осіб, яких призначили на посади державного підприємства.
Після отримання цих паливо-мастильних матеріалів їх реалізували за заниженими цінами підконтрольній організатору схеми компанії. Однак до державного бюджету України жодних коштів так і не надійшло.
Крім Пашинського, підозру оголосили ще п'ятьом людям. Раніше суд обрав запобіжний захід Сергію Тищенку, якого підозрювали по одній справі з Пашинським.