Таку думку у коментарі сайту "24" висловив аналітик Empire State Capital Partners Євген Петруша.

За його словами, більш вірогідно, що МВФ просто "заморозить" програму на 1-3 місяці, і буде пильно спостерігати за процесом реформ в цілому, і за переформатуванням Кабміну зокрема.

Фонду потрібні гарантії, що заявлений план реформ буде виконаний, а кредити повернуті вчасно,
— сказав він.

За несприятливого збігу обставин (тобто, якщо і Кабмін, і Верховна Рада, і Адміністрація Президента проігнорують попередження МВФ, США та інших кредиторів, і не зроблять нічого для виправлення ситуації), може статися наступне:

  1. Україна не отримує наступні кілька траншів МВФ (близько $5,8 млрд.) запланованих на цей рік, а також допомогу від США (кредитні гарантії на 1 млрд) і ЄС (1-2 млрд). Це лягає важким тягарем на наш платіжний баланс, який у 2015-му був позитивним здебільшого за рахунок кредитів МВФ і ЄС. Відповідно, міжнародні резерви НБУ скорочуються.
  2. Посилюються девальваційні процеси, гривня падає ще сильніше по відношенню до долара. Заново розкручується інфляційна спіраль, а економіка може знову увійти в рецесію.
  3. Кабмін змушений урізати бюджет, або залучати кошти на внутрішньому ринку (випуск ОВДП). Мінфін може задуматися і про підвищення податків у 2017 році.

У такому випадку, ми, швидше за все, повернемося на позиції до початку програми Фонду. При цьому, досвід інших країн показує, що можливий повторний дефолт із більш важкими супроводжуючими кризами, у тому числі банківською, валютною, бюджетною та борговою. Проте, варто додати, що реструктуризація зовнішнього держборгу, проведена минулого року, все ж знижує шанси такого розвитку подій, так як виплати по тілу єврооблігацій України були перенесені на 2019-2027 роки,
— наголосив Петруша.

У цілому ж, за його словами, західні партнери, швидше за все, намагатимуться повернути Україну у рамки поточної програми МВФ.

"Такий хід розвитку подій ми бачили з багатьма країнами, в тому числі — з Грецією", — пояснив він.

Нагадаємо, ввечері 10 лютого Петро Порошенко провів телефонні переговори з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард після того, як у МВФ заявили про погіршення умов співпраці з Україною.