Аналітики з Інституту з вивчення війни вивчили події останнього дня та сформували свій традиційний звіт. Зокрема, вони пройшлися по заявах Реджепа Таїпа Ердогана та тому, що до України повернулися командири, які обороняли "Азовсталь".
Читайте також Ми обов'язково своє слово скажемо ще в бою, – командири "Азовсталі" після повернення до України
Ердоган і заява про НАТО
Передовсім у свіжому звіті звернули увагу на заяву президента Туреччини. Реджеп Ердоган зазначив, що Україна "заслуговує на членство НАТО". Відповідні слова він озвучив напередодні саміту Альянсу, який відбудеться 11 – 12 липня у Вільнюсі.
Також під час зустрічі у Стамбулі 7 липня Ердоган зазначив, що Туреччина підтримує продовження Чорноморської угоди між Україною та Росією. Крім того, заявив, що під час візиту Путіна у серпні, обговорить з ним питання обміну військовополоненими.
Цікаво, що речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що відсутня затверджена дата, коли Путін і Ердоган мають зустрітися у Туреччині.
Зеленський повернувся до України з командирами
У звіті також зауважили, що з Туреччини Володимир Зеленський повернувся не сам. Разом із ним прибули п'ятеро українських командирів, котрі обороняли "Азовсталь" у Маріуполі. Зауважимо, що раніше була домовленість, що вони перебуватимуть у Туреччині до кінця війни.
Зазначимо, що до України разом із Зеленським прибули:
- Денис "Редіс" Прокопенко – командир "Азову";
- Святослав "Калина" Паламар – його заступник;
- Сергій "Волина" Волинський – виконувач обов'язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти;
- Олег "Аліс" Хоменко – старший офіцер "Азова";
- Денис Шлега – полковник Національної гвардії України, командир 12-ї бригади оперативного призначення.
В Інституті звернули увагу на реакцію росіян. Так, Пєсков бідкався, що Україна та Туреччина порушили домовленості. Щоправда, він уже вигадав якусь безглузду причину. Мовляв, це Захід змусив Ердогана звільнити командирів у зв'язку з "нібито українськими невдачами у війні".
Тим часом російські воєнкори розкритикували уряд своєї країни. Їх цікавить, чому Росія дозволяє військовополоненим перебувати у третій країні, яка не симпатизує Кремлю. Зокрема, їх цікавило, чому російський уряд обміняв захисників "Азовсталі" на Віктора Медведчука.
Варте уваги Кайданами прикуті до землі, – "Калина" описав перебування в Туреччині рядками Лесі Українки
В Інституті з вивчення війни спробували зробити висновки щодо візиту Зеленського до Туреччини. Укладачі звіту зауважили, що заяви Ердогана про НАТО та звільнення захисників "Азовсталі" – помітне зрушення у російсько-турецьких відносинах. Водночас зазначили, що "глибина та сталість очевидної підтримки" нашої держави Ердоганом наразі не ясна.