Про це в розмові з 24 Каналом зазначив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, наголосивши, що F-16 має не тільки пасивний рівень захисту, але й активні комплекси, які дозволять убезпечити літак.

Дивіться також Унеможливлять деякі операції росіян: як F-16 допоможуть посилити тиск на Крим

Переваги захисту F-16

За словами Коваленка, порівняно з радянськими й російськими літаками ефективна площа розсіювання (ЕПР) в американських F-16 становить від 1,5 до 5 квадратних метрів залежно від ситуації. Саме цей показник впливає на помітність авіатехніки радіолокаційними системами (РЛС), які використовує противник для фіксації, супроводження й наведення озброєння на ціль.

"Радіолокаційні станції російських літаків випробувались проти тих же самих літаків. Наприклад, системи "Ірбіс" та "Заслон" випробувались проти Су-27, Су-30, Су-34, Су-35, МіГ-29, МіГ-35, МіГ-31, але в них всіх доволі великий показник ЕПР. У Су-30 – це 15 квадратних метрів, а може бути й 20 – 25. Отже, варто порівняти його з F-16, де показник лише 1,5 – 5", – зауважив Коваленко.

Військово-політичний оглядач пояснив, що допоміжні системи, які встановлені на F-16, наприклад PIDS, допомагають знизити вірогідність стабільної фіксації й супроводження цілі. Вони також сигналізують про спроби противника полювати за F-16.

Тому цей літак може виконати маневр, який його убезпечить, може застосувати пастки, які відстрілюються й привертають на себе увагу ворожої ракети чи ППО,
– розповів Коваленко.

Про те, що американські винищувачі F-16 вже прибули до України, офіційно заявив президент Володимир Зеленський 4 серпня в День Повітряних сил ЗСУ. Він також додав, що наразі літаків усе ще недостатньо, але президент вірить у можливість розширення тренувань для пілотів та інженерів.

У ЗМІ повідомлялось, що західні партнери передали Україні 10 одиниць авіатехніки, хоча раніше була інформація тільки про 6. Зеленський заявив, що українські пілоти вже почали використовувати F-16.