Керовані авіабомби – дуже потужна зброя, і Росія намагається використати цю перевагу, заявив представник ГУР Вадим Скібіцький.
Дивіться також Буданов застеріг від ударів "Калібрами": у Повітряних силах пояснили, яку загрозу несе ця ракета
Серйозна небезпека
Українська розвідка почала стежити за ситуацією щодо вдосконалення усіх ФАБів 250, 500, 1500, починаючи з травня 2022 року.
За словами Скібіцького, тоді окупанти вдень виготовляли 20 – 25 універсальних комплектів для керованих авіаційних бомб. На сьогодні вже сотні, а той тисячі виробляють на підприємствах Росії.
Розвідник наголошує, що ФАБи – потужна зброя, яку складно уразити засобами ППО, оскільки літак застосовує її на дальності від 50 до 70 кілометрів від лінії фронту.
Військовий зазначив, що у Кремля амбітні плани. Він хоче виготовляти такі бомби у кількості 20 – 30 тисяч на рік.
Скібіцький підкреслив, що це може бути загрозливо. Сьогодні на полі бою Росія використовує щоденно від 100 до 140 ФАБів різного гатунку. Переважно, це ФАБ-500.
Це руйнунівна бомба, яка по сутні повністю знищує наші оборонні позиції . Саме на цьому і робить наголос ворог,
– заявив представник ГУР.
Розширення виробництва ФАБ-1500 та ФАБ-3000 збільшить потенціал завдання точкових ударів російськими літаками. З одного боку, зауважив військовий, це страшно. А з іншого – Повітряні сили неодноразово успішно боролися із ворожою авіацією на різних напрямках.
На думку Скібіцького, у відповідь на посилення виробництва бомб Росією Україна має нарощувати систему ППО.