Ви не можете відмовити своїй дитині? Ви уникаєте дисципліни, бо прагнете стати з ними найкращими друзями? Якщо так, то, ймовірно, ви практикуєте дозвільне (вседозволене) виховання, передає видання Parents.

Цікаво! Як батьки виховують дитину лінивою: 8 речей, які не можна забороняти малюку

Що таке вседозволене батьківство

Це один із трьох основних стилів виховання. Для нього характерні відсутність порядку, послідовності та обмеженості, що стосуються дисципліни у вихованні малечі. Більшість батьків, які практикують дозвільне виховання, прагнуть бути добрими і люблячими для своїх дітей.

Але часом відсутність меж і обмежень може мати непередбачувані наслідки. Адже батьки, які не застосовують певні обмеження, не вчать своїх дітей поважати себе та інших, що може негативно впливати на спосіб взаємодії дітей з іншими людьми.

Переваги вседозволеного виховання

Останнім часом цей стиль виховання набирає популярності. Психологи виділяють деякі плюси вседозволеного виховання дітей. Зокрема:

  • Самовпевненість

Коли діти можуть вільно виражати свої думки, вони стають впевненішими та готовими спробувати нові речі, незалежно від наслідків. Безумовна любов – це ключ до виховання дитини.

  • Свобода

Вседозволене виховання дозволяє дітям отримати більше свободи, тим самим надихаючи їх на нові пригоди з більшим почуттям впевненості.

  • Творчість

Коли обмежень менше, діти можуть експериментувати з усілякими захопленнями. Зазначимо, що діти, які виростають у менш жорсткому середовищі, легше проявляють свою творчість.

Незважаючи на переваги, слід пам’ятати про деякі недоліки, перш ніж ви намагатиметеся стати другом своїй дитині і все їй дозволяти. Пам’ятайте, що правила та межі допомагають дітям відчувати себе комфортно та захищено.

Недоліки вседозволеного виховання

Без чітких меж діти не мають реального відчуття того, що правильно, а що – неправильно. Зрештою, вони часто не звертають увагу на те, як реагують їхні батьки на певні речі. Так, психологи виділяють такі недоліки:

  • Схильні до ризику

Без належних кордонів діти можуть підходити до певних ситуацій без страху чи трепету, що може збільшити їхні шанси щодо ризикованої поведінки, зокрема зловживання наркотиками.

Читайте також! Чи безпечно дітям використовувати соцмережу TikTok: відповідь експертів

  • Депресія

Деякі дослідження продемонстрували, що діти, які виховуються у вседозволеності, більш схильні до тривоги та депресії.

  • Погана поведінка

Діти, яким дозволено "керувати собою", вважають, що вони можуть застосовувати такий тип поведінки поза домом, що призводить до поганого ставлення до інших.