За даними джерел, спонсорами святкового феєрверка стали дрони СБУ.
Дивіться також Це не кінцеві обʼєкти для знищення, – Тимочко про удари по російських НПЗ
Військовий аеродром у Росії під ударом
Наголосимо, що по російському аеродрому СБУ відпрацювала спільно із Силами безпілотних систем ЗСУ.
Жителі Росії в соціальних мережах бідкалися на серію вибухів, пожежу, а один навіть поплакався: "Взорвалі кущовку нашу". На цьому летовищі були десятки літаків, які атакують українські позиції на фронті: Су-34, Су-25, Су-27, МіГ-29.
СБУ відпрацювала по російському НПЗ
Керівництво Слов'янського НПЗ вже заявило, що після кількох гучних прильотів завод зупинив свою роботу, і натепер там оцінюють збитки.
Зауважимо, що це вже друга атака дронів СБУ на військовий аеродром "Кущевська" та Слов'янський НПЗ за останні три тижні. Тоді на аеродромі було уражено кілька літаків, а на НПЗ влучили в ректифікаційну та атмосферну колони.
Неприємна ніч для окупантів: основне
- Як ми зазначали раніше, в ніч на 19 травня вибухи пролунали на російському аеродромі Кущевська. Джерела 24 Каналу повідомили, що росіяни розміщували на ньому десятки своїх літаків.
- Також цієї ночі було неспокійно і у Виборзі. Там спалахнула нафтобаза. Жителі міста активно бідкались в соцмережах на звуки вибухів та публікували світлини, на яких виднілися чорні клуби диму.
- Згодом джерела 24 Каналу зазначили, що вночі ГУР атакувало Виборзьку нафтобазу в Ленінградській області. Як повідомили джерела у спецслужбі, за допомогою 3 вибухових пристроїв було уражено вертикальні резервуари з паливом на вказаному об'єкті. Зокрема, в результаті операції знищено три резервуари з пальним.
- Не обійшлося й без знищення суден Чорноморського флоту Росії. Військово-морські сили України в неділю, 19 травня, повідомили про знищення російського морського тральника "Ковровець".
- Цей корабель спеціалізується на пошуку, виявленні та знищенні морських мін. Росіяни спустили його на воду ще 50 років тому – у 1974 році. Відомо, що тральник "Ковровець" належить до проєкту 266-М. Модифікація проєкту 266 розроблена через два роки після створення попередників.