Про це 24 Каналу розповів командир батальйону ударних БпАК "АХІЛЕС" 92-ї ОШБ Юрій Федоренко, зауваживши, що, якщо порівнювати другу половину 2023 року та теперішній час, то ситуація стала кращою.

Дивіться також Дебош у бліндажі: як п'яний російський військовий розстріляв своїх командирів, – документи

Чи є паритет по FPV-дронах

Як наголосив Федоренко, держава почала давати військовим більше FPV-дронів. Якщо станом на другу половину 2023 року на 1 український коптер в окупантів було 5. То зараз співвідношення становить 1:3.

Українські військові ефективніше працюють FPV-дронами, ніж окупанти. Попри це ворог теж навчається та намагається бути тут ефективним. Утім, наразі українські військові працюють краще завдяки інженерним рішенням.

Ми майже в паритеті. Противник вдосконалюється, модернізується, намагається бути ефективним. Але поки що Сили оборони завдяки технічній складові, інженерним рішення мають перевагу завдяки більше ефективному використанню. Об'єктивно ми виходимо орієнтовно в паритет з ворогом,
– сказав військовий.

Якби дронів було більше – то можна було б суттєво вплинути на ситуацію на фронті. Часто за допомогою FPV-дронів вдається відбивати ворожий штурм. Буквально позаминулого тижня був приклад, коли бійці вибили ворога за допомогою дронів з однією з посадок і надійно там закріпилися.

FPV-дрони в Україні: коротко

  • Україна планує виробити 1 мільйон FPV-дронів до кінця 2024 року. Вони допоможуть більш-менш компенсувати нестачу дорогих артилерійських снарядів.
  • Українські захисники використовують на фронті безпілотник, який прозвали "Бабою Ягою". Його раніше використовували у сільському господарстві.
  • Військовий з 3 ОШБр прокоментував те, як можна використовувати FPV-дрони під час бойових дій. Вони здатні міняти динаміку на фронті.