"Не нові бронемашини" від Франції: чим вони будуть ефективними на фронті

2 квітня 2024, 16:22
Читать новость на русском

Франція анонсувала новий військовий пакет підтримки Україні, до якого входить не нова бронетехніка. Однак навіть старі бронемашини зможуть захистити українських військових на фронті.

Таку думку 24 Каналу висловив експерт Defence Express Іван Киричевський, зауваживши, що бронемашини дозволять безпечно підвозити бійців на позиції. Також він додав, що старі літаки Mirage 2000, які Франція теж планує передати Україні, можуть захистити нашу критичну інфраструктуру.

Дивіться також Ніяких "червоних ліній": Піонтковський розібрав останні заяви Макрона

Не нові бронемашини

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що їхня бронетехніка може не лише їздити, а потрібна українським військовим для ефективнішого утримання протяжності лінії фронту. За словами Киричевського, в українців є вибір чим підвозити бійців на позиції, щоб уникнути прильотів: волонтерський пікап без захисту, який потрібно часто ремонтувати або французький броньовик, коли в Україні є французькі ВПК, які його можуть зремонтувати.

Якщо в нас є стара французька бронемашина VAB, але вона гарно їздить і ще й трохи стріляє, якщо порівнювати з волонтерським пікапом, то краще їздити на ній,
– зазначив експерт Defence Express.

На думку Киричевського, одна справа – обговорювати техніку в інтернеті, інша – коли когось з наших рідних на фронті треба чимось захистити.

Літаки Mirage 2000

Французи заявляють, що вони планують передавати Україні всю техніку, яка в них знімається з озброєння. Мвиться навіть про літаки Mirage 2000. Було багато коментарів про те, що ці літаки нам не потрібні, а треба F-16.

"Є Mirage 2000 модифікації D, який є штатним носієм ракет. Є Mirage 2000-5, який не витягує бій із сучасними російськими винищувачами, але може захищати нашу критичну інфраструктуру в тилу", – зауважив експерт Defence Express.

Насамперед варто звертати увагу не на характеристику зброї, а уявити, що конкретно вона може дати українським військовим.

"Ми можемо думати, що і Міг-29, на якому наші пілоти захищають наше небо недостатньо хороші, бо навіть росіяни їх не використовують. Ми "далеко заїдемо" з такими думками", – додав Киричевський.

Військова допомога Україні: останні новини

  • Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню 26 березня повідомив, що Франція передасть Україні 78 одиниць самохідних артилерійських установок Caesar. Також французька сторона збільшить постачання снарядів для нашої держави.
  • Греція готується відправити велику кількість боєприпасів Україні через Чехію. Боєприпаси, які Афіни мають передати Києву, зберігаються на складах грецької армії та класифікуються як "неробочі та придатні до використання".
  • В інтерв'ю CBS News Володимир Зеленський наголосив, що Україна не зможе перемогти у війні з Росією без військової допомоги з боку США. Президент України хотів наголосити республіканцям, що США як демократична держава не може допустити програш демократичної України диктаторській Росії.