Тим, хто прийшов до Будинку інвалідів вручали брошуру "Ширак у його власних словах", підготовлену сім'єю покійного. Вона містить цитати, що нагадують про ключові моменти президентства Ширака, наприклад, коли він демонстративно виступив проти вторгнення США в Ірак у 2003 році.
Варто знати: Біографія Жака Ширака: чим запам’ятався 22-й президент Франції
Cвою присутність підтвердили 80 лідерів країн світу. На похорон Жака Ширака приїхали президент Італії Серджо Маттарелла, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, бельгійський прем'єр Шарль Мішель, а також, зокрема, президент Росії Володимир Путін.
Відео похорону Жака Ширака у Франції 30 вересня 2019 року:
Україну під час церемонії представляє Посол України у Франції Олег Шамшур.
Прощання із Жаком Шираком / Фото elysee.fr
Нагадаємо, Жак Ширак керував Францією 12 років – з 1995 по 2007 рік. Політик пішов з життя 26 вересня у Парижі у віці 86 років.
Що відомо про Жака Ширака?Один з найвідоміших французьких політиків. На державних посадах працював близько 50 років.
На міжнародному рівні глава французької держави об'єднався з президентом Росії Володимиром Путіним проти американо-британської коаліції, яка брала участь в бойових діях в Іраці. Ширак пригрозив накласти вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, що дозволяла б силою позбавити близькосхідну країну від зброї масового знищення. Інші уряди він закликав поділити його позицію. У 2007 році каденція Ширака закінчилися. Він заявив, що надалі не балотуватиметься.
У 2011 році Жака Ширака звинуватили у використанні бюджетних коштів для створення політично важливих посад за часів його керування мерією Парижа на початку 1990-х років. 15 грудня Ширака було умовно засуджено на 2 роки за перевищення службових повноважень і розтрату бюджету.