Сторони домовилися продовжити переговори наступного тижня. Повідомляє 24 Канал з посиланням на "Радіо Свобода".

Дивіться також Воєнна операція США проти Ірану: чим відповість Тегеран і як реагують Росія та Китай

Що відомо про переговори між США та Іраном

Іранське державне телебачення повідомило, що делегація країни прибула в Мускат у суботу вранці.

Я хочу, щоб Іран був чудовою, великою, щасливою країною. Але вони не можуть мати ядерну зброю,
– заявив Трамп журналістам перед початком переговорів.

Радник верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї Алі Шамхані наголосив, що Тегеран має намір досягти "справжньої та справедливої угоди", додавши, що "готові важливі та реалізовані пропозиції".

Як повідомляє Tasnim, переговори розпочалися після зустрічі з міністром закордонних справ Оману Бадром бін Хамадом Аль-Бусаіді.

Переговори між Іраном та США в Омані завершилися близько 17:00 за Києвом. Кортеж, в якому, ймовірно, був посланець президент США Стів Віткофф, покинув місце переговорів в Маскаті. Про це повідомили в Associated Press.

Іранське агентство Tasnim підтвердило, що переговори завершилися.

МЗС Ірану оголосило, що перший раунд переговорів у Маскаті пройшов у "конструктивній атмосфері та на основі взаємної поваги". Там повідомили, що після більш ніж двох годин непрямих переговорів Аракчі та Віткофф зустрілися та особисто поспілкувалися протягом кількох хвилин, коли вони залишали місце проведення переговорів. Під час розмови був присутній зокрема міністр закордонних справ Оману Аль Бусаїді.

За даними видання IRNA, міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчіта та спецпредставник президента США Стів Віткофф обмінялися точками зору своїх урядів щодо іранської ядерної програми та зняття санкцій з Ісламської Республіки через міністра закордонних справ Оману Бадра бін Хамада Аль-Бусаіді.

Сторони домовилися продовжити переговори наступного тижня.

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі прибув у Маскат: дивіться відео

Верховний лідер аятола Алі Хаменеї, який у складній структурі влади Ірану має останнє слово в ключових державних питаннях, надав Аббасу Арагчі "повні повноваження" для ведення переговорів, повідомив Reuters іранський чиновник.

До слова, речник іранського Міністерства закордонних справ Есмаїл Багаї, якого цитує "Європейська Правда", заявив, що Тегеран погодився на зустріч зі США, оскільки "серйозно та з відвертою пильністю дає дипломатії справжній шанс" і американська сторона "повинна цінувати це рішення".