Багато африканців, завербованих у російське військо, так і не повернулися, – вони стали жертвами самогубних піхотних атак, під час яких загарбники щодня зазнають понад 1100 втрат, просуваючись на лічені метри, передає 24 Канал із посиланням на The Telegraph.
Дивіться також "Останній поштовх": The Economist назвав 2 ключових міста під час літнього наступу Росії
Їхали робити шампунь, а опинилися на війні
Серед африканців, яких обманом змусили служити в окупаційному війську, Жан Онана. Безробітнього камерунця, неспроможного утримувати дружину та трьох маленьких дітей, привабило оголошення про роботу на російській фабриці шампунів.
36-річний Онана відклав гроші на квиток і в березні полетів до Москви. Однак замість вирішення фінансових проблем, ця подорож привела його у пекло східного фронту в Україні. Онана майже одразу після прибуття був затриманий разом із 10 іншими чоловіками з Бангладешу, Камеруну, Зімбабве та Гани. Їм повідомили, що працювати вони не будуть. Натомість їм запропонували підписати однорічний контракт на службу в російській армії.
Онана, спокусившись обіцянками високої зарплатні й під тиском підписавши контракт, пройшов п'ятитижневе навчання в Ростові та Луганську. В його підрозділі було ще близько десяти іноземців – із Бангладешу, Зімбабве та Бразилії.
Під час навчання він ще мав змогу телефонувати додому, але на шляху до фронту в нього забрали телефон і документи.
Його військова кар'єра завершилась майже не розпочавшись. На початку травня він потрапив до полону.
Ще один нещодавно захоплений у полон африканець – 25-річний Малик Діоп із Сенегалу. На допиті ЗСУ він розповів, що навчався в Росії, коли до нього підійшли рекрутери в торговому центрі. Вони пообіцяли йому роботу на кухні в Луганську за 5700 доларів на місяць, подалі від бойових дій.
Однак уже за тиждень йому видали зброю, гранати та каску і повезли на фронт під Торецьк. Щойно випала нагода, він викинув зброю й форму і дезертирував. Після двох днів блукання його знайшли українці.
Рауль Сумо Тайо, дослідник Інституту досліджень безпеки в Преторії, пояснює, що низький рівень життя в африканських країнах змушує її мешканців погоджуватися на службу у російській армії.
Базова зарплата рядового у Камеруні — близько 67 фунтів стерлінгів на місяць. Натомість Росія, за даними джерел, пропонує близько 1500 фунтів стерлінгів.
Росія використовує африканців не лише на фронті. У травні Глобальна ініціатива з боротьби з транснаціональною організованою злочинністю повідомила, що російська компанія набирає сотні молодих жінок-іноземок, здебільшого з Африки, для виготовлення іранських дронів Shahed.
Їх наймали на роботу в компанію в Алабузькій особливій економічній зоні – індустріальному парку в Єлабузі, обіцяючи високу зарплатню та можливості для навчання. Жінкам не повідомляли, яку саме роботу вони виконуватимуть, і що об'єкт є воєнною ціллю.
Кілька африканських працівниць цього заводу, за повідомленнями, були поранені під час атаки українських дронів у квітні 2024 року.