Про це розповідає 24 Канал з посиланням на колумніста Bloomberg Марка Чемпіона. Він вважає, що нинішні дії Кремля – не прояви безумства, а прораховані кроки, мета яких – досягти геополітичних цілей за рахунок слабкості Заходу.
Читайте також Путін скоро дізнається, наскільки гірше може стати для Росії, – духовний радник Трампа
Як Путін грає на слабкостях Трампа
Чемпіон критикує заяви Дональда Трампа про те, що Путін змінився або нібито є його другом. Насправді, наголошує автор, Путін – це досвідчений офіцер КДБ, який уміє створювати ілюзію партнерства. У його розрахунках – скористатися прагненням Трампа до "перезавантаження" відносин із Москвою заради вигоди.
Нарцисів найпростіше використовувати в таких іграх, і з погляду Путіна, операція "Дональд" розвивається якнайкраще,
– іронізує колумніст.
Він наголошує, що Путін не змінив ані своїх поглядів, ані мети й далі намагається відновити контроль над пострадянським простором. Одним із ключових факторів, який змінив баланс на його користь, стала відмова адміністрації Трампа від підтримки України, включно з постачанням розвідданих.
Нинішні масовані повітряні атаки на українські міста – це не хаотичні дії, а цілеспрямована стратегія. Її мета – виснажити систему ППО України та змусити керівництво країни обирати між захистом цивільних чи військових об’єктів.
На думку Чемпіона, заява про створення "буферної зони" – спроба замаскувати розширення російської агресії. У Вашингтоні це ігнорують, обмежуючись розмовами про умовне перемир’я.
У той час як європейські країни почали усвідомлювати терміновість підтримки України, адміністрація США, навпаки, поглиблює розрив у трансатлантичній єдності. Наприклад, держсекретар Марко Рубіо, за даними Bloomberg, звільняє експертів, які не погоджуються з офіційною позицією щодо війни.
Поразка України поставить під загрозу стабільність на всьому континенті. Більшість європейських лідерів це вже розуміють. Але без США їм не впоратися,
– підсумовує Чемпіон.
Він вважає, що лише переконання Трампа змінити свою позицію може дати Україні шанс вистояти. І, попри політичні труднощі, це – найреалістичніший сценарій порятунку.