"Ясно як день – нічого не зміниться в ставленні до історичних постатей ще багато років. Ті, хто вважав Шухевича і Бандеру героями, залишаться при своєму переконанні. Ті, хто вважав їх злочинцями, залишаться зі своєю думкою. Ті, хто ставить пам'ятники Сталіну, будуть його любити до кінця своїх днів. Ті, хто підривають пам'ятники Сталіну, завжди вважатимуть його злочинцем. І мине ще багато століть, перейде не одне покоління, поки люди зможуть оцінювати історичні постаті з меншою емоційною напругою, аналізуючи факти і лише факти", - вважає Герман.
"Для одних людей ці постаті – герої. Для інших – злочинці. І тут правильно було б нічого нікому не нав'язувати, а дати людям право і можливість самим визначитися, хто для них герой, а хто – навпаки", - заявила Герман.
"З цього огляду крок колишнього президента Віктора Ющенка нічого доброго не дав для демократії. Присвоєння звань лише розбурхало пристрасті. Є лише одна позитивна деталь у цьому процесі – палка дискусія розбудила зацікавленість молоді до української історії. Одні молоді люди, відтак, наполегливо шукають свою правду. Інші шукають свою. При цьому і перші, і другі багато читають. І це добре".
Нагадаємо, рішенням суду президентський указ "Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України" визнаний недійсним. Суд вирішує також доречність героїзації Романа Шухевича.