Новітній український корвет "Гетьман Іван Мазепа" (F-211), побудований на турецькому суднобудівному заводі RMK Marine, вийшов на перші ходові випробування. Про це повідомив турецький морський оглядач Enes Balcı у соцмережі Х і показав фото.
Дивіться також Шість "мостів" ведуть до Криму: Світан сказав, які логістичні ланцюжки росіян треба перерізати
"Гетьман Іван Мазепа" вперше вийшов на ходові випробування
На оприлюднених фотографіях видно, що корабель уже озброєний 76-міліметровою корабельною артилерійською установкою Super Rapid виробництва італійської компанії OTO Melara.
Також на носі корабля видно відкриту кришку морського зенітно-ракетного комплексу VL MICA, появу якого анонсували ще у березні 2023 року. Водночас над гелікоптерним ангаром встановлена 35-мм турецька зенітна установка Korkut.
По лівому та правому борту корвета встановлені 12,7-міліметрові дистанційно керовані установки STAMP. Також корабель оснащений радаром системи управління вогнем, системою супутникового зв’язку, РЕБ тощо.
Згідно з оприлюдненими даними, українське судно також має радар для виявлення повітряних цілей. Експерти припускають, що на борту можуть бути торпеди Murene 90 Impact і протикорабельні ракети Harpoon або Atmaca.
"Гетьман Іван Мазепа" пройшов перші ходові випробування / Фото Enes Balcı
Нагадаємо, що у березні 2024 року українські військові проходили підготовку для подальшої служби на корветі "Гетьман Іван Мазепа", який тоді тільки-но будували у Туреччині.
Коли корвет вперше спустили на воду
Ще у жовтні 2022 року у Туреччині спустили на воду корвет ВМСУ "Гетьман Іван Мазепа". Участь в урочистій церемонії взяла перша леді Олена Зеленська, яка заявила, що судно "служитиме Україні й водночас матиме турецьке серце".
Тоді Зеленська розповіла, що це ім'я для корвета обрав український лідер Володимир Зеленський ще у 2021 році. Тоді стартувало будівництво. "Гетьман Іван Мазепа" стане першим кораблем такого класу для Військово-Морських сил України.
Церемонію закладки провели у вересні 2021 року, а наприкінці грудня того ж року почали складати корпус.
Раніше планувалося, що до кінця 2022 року корабель із частковим оснащенням відбуксирують в Україну на добудову, однак через повномасштабну російсько-українську війну корабель добудували та оснастили у Туреччині.