Свою думку про пропозицію Володимира Зеленського щодо перемовин з Володимиром Путіним Святослав Шевчук розповів в інтерв'ю. З главою України очільник УГКЦ, проте, цю тему не підіймав.

Варто прочитати Глухий кут для Кремля: зустріч з Зеленським може вибити усі козирі з рук Путіна

Ватикан – суб'єкт міжнародного права

Роль римської апостольської столиці як посередника в різних процесах пошуку шляхів запобігання чи вирішення військових збройних конфліктів є давно відома,
– зауважив Шевчук.

Блаженніший наголосив, що римська апостольська столиця – це не тільки якась церковна інституція, а й суб'єкт міжнародного права. Україна почала усвідомлювати, вважає Шевчук, важливість своєї присутності на світовому майданчику дипломатії.

Я мушу зрозуміти, як цю ідею втілювати, – Святослав

Ця ідея є цікава. Для того, щоб вона мені подобалася, я мушу розуміти, як вона буде втілюватися. Все може бути. Але, скажімо, от пошук саме морального авторитету, не якогось там економічного, знаєте, не якогось мілітарного, а морального авторитету, щоб бути посередником – доволі цікавий,
– пояснив свою думку глава УГКЦ.

Наразі Шевчук не розуміє, чи Ватикан має бути лише місцем для зустрічі, чи посередником у перемовинах. Адже є приклад Мінська, де Білорусь надала лише майданчик, а сама у процесі участі не брала.

До теми Ватикан відреагував на пропозицію про зустріч Зеленського та Путіна

Щодо того, чи не може бути така пропозиція спробою піару, то глава УГКЦ цього не відкидає. Проте, вважає він, потрібно подивитись, як усе втілюватимуть у життя, а тоді робити висновки.

Коротко про пропозицію Зеленського щодо зустрічі у Ватикані

  • В інтерв'ю італійському виданню La Reppublica Зеленський заявив, що зустріч з Путіним потрібна, аби досягнути миру на Донбасі. Він запропонував провести її у Ватикані.
  • У Путіна наполягають, що жодних конкретних пропозицій щодо локацій від Києва не отримували. Та й про Донбас, мовляв, Путін говорити не буде, лише – про двосторонні відносини.
  • Також ЗМІ припускали, що іншими варіантами для перемовин глав держав можуть стати Відень або Єрусалим.