На Дніпропетровщині в приміщення для голосування влітають кілька десятків людей у чорному, трощать все, б'ють людей на підлозі та розпилюють димові шашки. В області одразу оголосили план-перехоплення. Зрештою, поліцейським вдалось затримати усіх порушників. Під час затримання троє правоохоронців отримали травми.

Читайте також: Вибори до ОТГ: експерт розповів про основні порушення на дільницях

Разом з тим, вибори на дільниці відбулися. Наразі триває підрахунок голосів. Спостерігачі, які зафіксували порушення, вважають, що конфлікт стався через бізнес-інтереси.

Бізнес-інтереси та конкуренція пов'язані, зокрема, підприємства, яке функціонує в межах цієї об'єднаної тергромади. І зрозуміло, що орган місцевого самоврядування – це важлива передумова для якісної та ефективної роботи. Але ми не хотіли б зараз нікого звинувачувати, бо це дуже серйозний був інцидент,
– зазначила координатор Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

Випадок на Дніпропетровщині – найгучніший, кажуть спостерігачі. При цьому вистачало й інших проблем – організаційних та технічних. Нерідко в бюлетенях зустрічалися помилки, плутали партії претендентів, помилялися з ініціалами. Та найбільшою проблемою виявилась відсутність паспортів. Чим менше селище, тим частіше діє принцип "всі усіх знають".

Ми маємо підстави говорити про повний безлад у роботі виборчих комісій. Ми фіксували різні приклади, коли на дільниці приходили із ксерокопією паспорта. На одній із дільниць комісія прийняла рішення, що може бути так званий "поручитель" – авторитетна особа, що підтвердить особу виборця без документів. Голосування з водійськими правами,
– заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Всі інші порушення – типові, кажуть спостерігачі. На більш, ніж дві сотні округів – чотири факти підкупу. Поліція відкрила кримінальні провадження по десяти випадках.

Читайте також: Які порушення відбулися під час місцевих виборів в Україні: дані КВУ

Деякі громади вже провели вибори, інші – призначають їх поступово. Цієї неділі своїх голів обирали у всіх областях України. Та це не останнє голосування. Утворювати громади і обирати голову можна до кінця року. Наступні вибори цього рангу призначені на 24 грудня 2017 року. Однак спостерігачі впевнені, що проблеми будуть ті ж самі. Адже причина в недосконалому законодавстві, непідготованих членах комісій та недостатній увазі правоохоронних органів.