Путін пригрозив Україні та США

Володимир Путін під час саміту БРІКС у Китаї зробив кілька заяв. Перша стосувалась чуток про те, що США може надати Україні летальну зброю. За словами глави Кремля, бойовики з Донбасу направлять свою зброю в інші регіони і кількість жертв збільшиться, адже, за словами Путіна, в терористів "Д/ЛНР" достатньо зброї.

Читайте також: Експерт пояснив, чому погроз Путіна вже ніхто не боїться, навіть українська влада

Друга заява Путіна – про те, що він підтримує введення миротворців на Донбас. При цьому кілька років поспіль Росія блокувала це рішення у Радбезі ООН. Тепер сам Путін доручив внести таку резолюцію на розгляд РБ ООН. Але на своїх умовах: це мають бути не стільки миротворці, як "люди, які забезпечують безпеку місії ОБСЄ", крім того, ці сили повинні перебувати на лінії розмежування і не на жодних інших територіях.

Читайте також: Журналіст вказав на прихований мотив Путіна у заяві про миротворців ООН

При цьому в українському МЗС побачили у цій заяві новий план хитрий Путіна.

Оприлюднена ЗМІ інформація про заяву президента РФ свідчить про чергову спробу Росії як сторони конфлікту представити агресію внутрішньо-українським конфліктом і спотворити саму ідею і цілі введення миротворчої операції, яка не служитиме досягненню головної мети – встановлення стійкого миру на Донбасі і відновлення територіальної цілісності України,.
–сказано у заяві МЗС України.

Освіта по-новому

У перший день роботи Верховної Ради нардепи проголосували за реформу української освіти. Вона передбачає таке:

12-річна шкільна освіта: початкова освіта – 4 роки, базова середня освіта – 5 років (отримується в гімназії) і профільна середня освіта – 3 роки (отримується в ліцеях або закладах професійної освіти);

навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається з 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року;

діти ходитимуть до школи з 6 або 7 років;

мінімальну зарплату вчителям підвищать поетапно до чотирьох прожиткових мінімумів до 2023 року;

мовою навчання є державна мова. Представникам нацменшин і корінних народів гарантується право на навчання рідною мовою, але лише в окремих класах;

заклади освіти у випадку потреби утворюють інклюзивні та/або спеціальні групи і класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

The Ukrainians припиняє існування

Українська соцмережа The Ukrainians, яку називали альтернативою заблокованого в Україні ВКонтакті, так і не запрацює. Розробники The Ukrainians припинили роботу над проектом і вирішили не передавати розробку проекту комусь іншому.

Читайте також: The Ukrainians, Nimses та інші: чи мають майбутнє українські розробки

Як пояснила співзасновниця The Ukrainians Олександра Струмчинська, очікування розробників не виправдалися, і вони побоялися конкуренції з Facebook. Щодня The Ukrainians відвідували 20 тисяч користувачів, але реєстрація нових користувачів поступово знижувалась. Останній показник – це 1 тисяча нових користувачів. Соцмережа була готова лише на 20%.