Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Зазначимо, що 5 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України, проте миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і не на жодних інших територіях".

"Оприлюднена ЗМІ інформація про заяву президента РФ свідчить про чергову спробу Росії як сторони конфлікту представити агресію внутрішньо-українським конфліктом і спотворити саму ідею і цілі введення миротворчої операції, яка не служитиме досягненню головної мети – встановлення стійкого миру на Донбасі і відновлення територіальної цілісності України", – мовиться в заяві МЗС України.

Читайте також: Геращенко різко відкинула умову Путіна щодо розміщення миротворців на Донбасі

Водночас там наголосили, що у складі миротворців на Донбасі не повинно бути громадян країни-агресора, тобто Росії.

У разі прийняття рішення про запровадження операції з підтримання миру (ОПМ), не може бути й мови про присутність військового чи іншого персоналу сторони-агресора на території України під виглядом миротворців, оскільки це суперечитиме базовим принципам миротворчої діяльності ООН,
– зазначили в МЗС.

"Водночас Україна, як послідовний прихильник ініціативи розгортання миротворчої операції ООН на Донбасі, готова опрацьовувати це питання. У цьому зв’язку Постпредству України в Нью-Йорку дано доручення провести відповідні консультації з делегаціями в РБ ООН", –додали в зовнішньополітичному відомстві України.

Там також наголосили, що неухильне дотримання російською стороною сталого та повного режиму припинення вогню має створити сприятливе підґрунтя для початку діалогу з метою розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі.

До слова, лідер партії "Рух нових сил" Міхеїл Саакашвілі заявив, що введення миротворчої місії за участю російських військових на територію окупованого Донбасу узаконить там їхню присутність. Крім того, Путін може використати цю ситуацію для вторгнення на інші території України.