Шахраї обіцяють не 1000, про яку мовилося у повідомлення Володимира Зеленського, а цілих 7000 гривень. Про це розповів у фейсбуці прессекретар банку Олег Серга.

Також цікаво Продавали товари, яких не було: у Дніпрі викрили інтернет-шахраїв

Повідомлення про гроші для щеплених від імені "Приватбанку" – шахрайська схема

Представник "Приватбанку" наголосив, що за жодних обставин не можна надавати чи вводити на якихось сайтах свої особисті дані й дані платіжних карток. Річ у тім, ці сайти зазвичай – підробки під офіційні портали банків, а насправді є фішинговими (видурюють у людей конфіденційні дані).

Шахраї скористалися гарячою темою, і під приводом обіцяних главою держави виплат за вакцинацію проти COVID-19 створили нову схему:

  • Від імені банку вони надсилають повідомлення приблизно такого змісту: "Вам доступна виплата COVID-19. Сума виплати 7000 гривень".
  • Як же можна ці гроші начебто отримати? Звісно, треба перейти за лінком, вказаним у повідомленні, а там – "підтвердити переказ". Тобто, ввести усі дані своєї картки.

Насправді ж ці 7000 ніхто нікому платити не буде, а лінк веде на фішинговий сайт. Звідти зловмисники отримують дані банківських карток, і потім просто крадуть із них гроші.

Шахраї
Повідомлення з таким змістом надсилають шахраї / Фото з фейсбука Олега Серги

Коротко про гучну обіцянку Зеленського видати 1000 гривень кожному вакцинованому

  • 15 листопада у відеозверненні Президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що кожен повністю щеплений проти коронавірусу українець отримає 1000 гривень.
  • Платити ці гроші мають з 19 грудня. А витрачати їх можна буде на абонементи у спортивні клуби, на культурні заходи, книги чи внутрішній туризм.

Повний текст повідомлення Олега Серги у фейсбуці:

"Приватбанк" попередив українців про появу нової схеми масового фішингу особистих даних під приводом виплат за вакцинацію проти COVID-19. Та нагадав, що у жодному разі не можна вводити свої особисті дані чи дані платіжних карток на підроблених сайтах чи мобільних сервісах.