Харківське небо від безпілотників захищають мобільні вогневі групи 5 окремої Слобожанської бригади Національної гвардії. Про це розповіла кореспондентка 24 Каналу з Харкова Анна Черненко, зауваживши, що існує декілька таких груп, які патрулюють щоночі.
Читайте також Паркував машину та влетіла ракета: що відомо про загиблого і постраждалих у Боровій
Щоб почати роботу є тільки 4 хвилини
Кожна група відповідає за різний сектор. Вона приїжджає на позицію, щоб стежити за тим, що відбувається в небі. Бійці, які входять до таких груп, пройшли серйозне навчання, адже їхня робота дуже складна.
Наприклад, після того, як приїхали на місце, військові мають лише 4 хвилини, щоб повністю розгорнути роботу й почати шукати ворожий дрон. Самі хлопці розповідають, що їхня служба дуже виснажлива, зокрема через високий рівень відповідальності.
Щоразу, коли летить "Шахед", кожен з нас відчуває, що як ми його не "посадимо", то він може прилетіти до моєї сім'ї, до моїх близьких. Відповідальність дуже висока, її ми відчуваємо завжди, коли виїжджаємо працювати,
– сказав керівник екіпажу мобільної вогневої групи Роман.
Як Роман, так і його колега Ярослав, до повномасштабної війни були цивільними, але вирішили піти добровольцями на фронт. У мирному житті один з них працював інженером, інший – ремонтником. Спочатку вони звільняли Харківщину, а тепер входять до мобільної вогневої групи, яка знищує дрони.
Збивати БпЛА стає дедалі важке
На жаль, кількість обстрілів "Шахедами" тільки збільшується. Місцева влада обіцяє, що сприятиме, аби таких вогневих груп у межах області також ставало більше. Крім цього, окупанти модернізують свої БпЛА, змінюють їхню роботу. Українським військовим треба до цього пристосовуватися.
Працювати по повітряних цілях набагато складніше, адже у них більша швидкість переміщення. Але бійці розуміють, що кожен "приземлений" дрон – це чиєсь врятоване життя, збережений будинок, лікарня чи школа.
Ворог дуже хитрий, тепер все змінилося. Раніше "Шахеди" летіли за встановленим координатам, майже по прямій лінії. Їх було простіше виявити та збити. Зараз вони більше схожі на розвідувальні дрони, тобто прекрасно знають, де можуть летіти, постійно змінюють маршрути,
– розповів ст.кулеметник мобільної вогневої групи Ярослав.
На озброєнні бійці мають кулемет Browning, спеціалізоване обладнання, яке дозволяє спостерігати за тепловими цілями вночі. Також є відповідні програми, завдяки яким можна побачити переміщення повітряних об'єктів у межах області.
Росія обстріляла Харківщину: що відомо
- У ніч на 8 березня окупанти вдарили по Чугуєву ракетою С-300. Відомо, що постраждали семеро мирних мешканців. Серед потерпілих є дівчинка, якій не виповнилося й чотирьох років.
- Удар був по самому центру Чугуєва. Серйозно зруйновані житлові будинки та інші цивільні об'єкти. Крім цього, великою проблемою стало влучання у магістральний водогін. Він забезпечував водою все місто.
- Під ворожим вогнем був і Куп'янськ. Там загинуло двоє цивільних – чоловік і жінка. На жаль, кількість жертв може збільшитись, бо завали досі розбирають. У місті пошкоджені житлові будинки, спалахнули автомобілі.