Свою роль у цьому зіграли і глобалізація, і комерціалізація, і тепер таке "не наше" свято зі всіма квітами, пластиковими серцями, статуетками і сувенірами, відзначають й в Україні.

Чи насправді це свято?

Існує безліч легенд про те, хто такий святий Валентин і звідки взялась традиція відзначати його день.

За однією з них Валентин був священиком і жив у ІІІ столітті. Попри усі заборони він вінчав тих, хто про це просив. І, нібито, за вінчання солдат, яким в той час було заборонено створювати сім'ї, його стратили саме 14 лютого. За іншою легендою, у день смерті Валентин вилікував від сліпоти дівчину і написав їй таємного листа із зізнанням у коханні, яке називають першою "валентинкою".

Німці вважають Валентина взагалі покровителем божевільних та психічно хворих і в цей день прикрашають лікарні червоними стрічками.

Читайте також: День Валентина на самоті: як зберігати спокій і не зненавидіти весь світ

А у США віднедавна на противагу Дню всіх закоханих, люди, які в цей день в середині лютого перебувають у стані гордої самотності, почали відзначати День "навіжених одинаків".

Кому свято, а кому – нагода заробити

Кожен п'ятий українець вважає, що 14 лютого є святом для продавців квітів, листівок та сувенірів. Про це свідчать дані опитування порталу HeadHunter Україна.

Для тих пар, які таки відзначають це свято, найчастіше постає питання, що купити коханій людині і наскільки щедрим має бути подарунок, аби показати всю "силу почуттів".

У День Валентина в світі продають близько 150 мільйонів валентинок і за популярністю вони займають почесне друге місце після різдвяних листівок.

Читайте також: Що не дарувати на День Валентина: антирейтинг

А виторг у продавців шоколаду та шоколадних цукерок напередодні цього дня становить приблизно 1 мільярд доларів. Не скаржаться на прибуток і продавці квітів.

А в інший день не можна?

Як показує статистика, 14 лютого відбувається найбільше освідчень. Хоча нерідко буває й так, що під суспільним тиском люди роблять пропозиції вимушено – коли самі зовсім не готові.

А якщо поруч з вами не та людина? А якщо ви опинились поруч не з тією? А якщо опинились просто не в тому місці і не в той час? І куди взагалі поспішати?

Щоб розповідати близьким, рідним чи коханим про свою любов, не обов'язково чекати якогось спеціального дня у році – можна робити це щодня.

Дивіться також: Як оригінально привітати кохану людину на День Валентина