Наразі МОЗ не назвала точного місця карантину для евакуйованих. Зоряна Скалецька на брифінгу повідомила, що відомство розглядає чотири локації, де можуть помістити на обсервацію людей, які повернулися з Уханя.

Також на тему: Евакуація українців з Китаю: що наразі відомо

Ці місця мають відповідати трьом критеріям:

  • Епідеміологічна безпека для евакуйованих та людей, які перебувають поряд;

  • Комфортними, тому що люди не зможуть покидати ці місця протягом 14 діб;

  • Фізична безпека – місце має добре охоронятися.

Однак, вже за кілька днів до відправлення літака в Китай з'явилася інформація про протести людей, які переконані,що евакуйованих з Китаю українців поселять біля їхніх міст. Наприклад, в Тернопільській області місцеві жителі почали будувати барикади, щоб не пустити автобуси з цими людьми. У Нових Санжарах Полтавської області люди перекрили дорогу.

Нині в Ухані заборонили виходити на вулицю
Нині в Ухані заборонили виходити на вулицю / Фото: rbc

Чому це неправильно?

Більшість українців, яких евакуюють, – це студенти, які навчаються в Китаї. Життя в Ухані стало нестерпним, людям забороняють виходити на вулицю, є проблеми з продуктами та безпекою. Люди відчувають сильний психологічний тиск та стрес.

Тому в цій ситуації держава не може залишити своїх громадян напризволяще і має зробити усе, щоб гарантувати для них безпеку. Тому люди, які організовують такі протести, думають лише про себе і не можуть чи не хочуть поставити себе на місце українців, які застрягли в карантинній зоні.

До того ж, в Україну повернуться лише здорові люди, які не мають і не мали симптомів захворювання. Перед посадкою на борт їх ретельно обстежать китайські медики (бо вони мають зобов'язання перед міжнародною спільнотою) та українські лікарі. Тому ймовірність, що в Україну прилетять хворі – мізерна.

Вже після того, як літак з евакуйованими людьми приземлиться в Україні, їх примусово утримуватимуть всіх разом в одній будівлі 14 діб, щоб прослідкувати, чи з'являться у них симптоми коронавірусу. І якщо все ж такі люди будуть, то їх одразу помістять у спеціальні бокси, що унеможливить поширення Covid-19.

Українська влада зацікавлена у тому, щоб вірус не поширився на нашій території – в першу чергу через епідеміологічні та економічні ризики, тому вона зробить усе можливе, щоб цього не сталося.

Коронавірус має найбільшу небезпеку для літніх людей
Коронавірус має найбільшу небезпеку для літніх людей / gettyimages

Наскільки небезпечний коронавірус

Коронавірус не такий небезпечний, як вважають більшість людей. Останній великий звіт епідеміологів ВООЗ показує, що 4 з 5 людей, хворих на Covid-19, переносять його зі слабкими симптомами, які можна порівняти з застудою.

Ось останні цифри про небезпеку коронавірусу:

  • У 80% випадків захворювання Covid-19 призводить лише до слабких симптомів, які не становлять небезпеки.

  • У 14% випадків розвиваються серйозні проблеми, включаючи пневмонію і труднощі з диханням.

  • У 5% випадків хвороба призводить до критичних станів – дихальної недостатності, септичного шоку.

  • У 2% випадків хворі помирають. Що старша людина, то небезпечніший для неї цей вірус, тоді як діти заражаються доволі рідко. Також виявилось, що чоловіки частіше помирають (2,8%), ніж жінки (1,7%).

Для порівняння – щороку у світі від грипу помирають від 300 до 500 тисяч осіб, на момент написання статті від коронавірусу померло 2012 людей. Проти грипу існує вакцина, яка може убезпечити вас. Проте щороку в Україні щеплюються менше 300 тисяч осіб. Тому незрозуміло, чому у цьому випадку українці не переживають настільки сильно про власне здоров’я, як через евакуацію власних співгромадян з Уханя.

Тому залишаймося людьми й ставимось до наших громадян і гостей, які потрапили в біду, з розумінням. Вони потребують підтримки та допомоги, а не розлючених натовпів, які втратили почуття гідності.

Факти про коронавірус
Що потрібно знати про коронавірус / 24 канал


Міфи та правда про коронавірус/Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.