Загалом з початку епідемії на Львівщині підтвердили 12 079 випадків інфікування коронавірусом, повідомила Галина Слічна, заступниця міського голови Львова та керівниця міського штабу з протидії коронавірусу, пише 24 канал.

До теми Лікарні у Львові заповнені вже на 95%: що відомо

Разом з тим, в області видужали 3 261 пацієнт, 334 людини померли.

За вчорашню добу лабораторні центри провели 592 ПЛР-тести, з них 128 – позитивні. Серед них львів'ян – 80. Залишок проб у холодильнику – 306.

Карантин на Львівщині

1 серпня Міністерство охорони здоров'я поділило всі регіони України на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону. Львів віднесли до помаранчевої зони.

У Львові та Миколаївському, Перемишлянському, Пустомитівському районах оголосили помаранчевий рівень епідемічної безпеки.

У Жовківському, Яворівському та Кам'янка-Бузькому районах – жовтий, на решті території – зелений. Ці рівні переглядатимуться раз на тиждень по п'ятницях.

Карантин в Україні продовжили: що передбачають 4 зони
Карантин в Україні продовжили: що передбачають 4 зони / Інфографіка МОЗ

На Львівщині зросла летальність через COVID-19

Лікар-інфекціоніст Ігор Берник розповів ТСН, що у Львові збільшилась кількість летальних випадків внаслідок коронавірусу. Він пояснив це тим, що раніше надходили пацієнти молодшого віку та з меншою кількість супутніх захворювань. Натомість тепер 75% пацієнтів становлять люди, яким за 50 років.

Які недоліки виявив Степанов після візиту в область

Голова МОЗ Максим Степанов навідався на Львівщину з робочим візитом, аби з'ясувати причини різкого сплеску захворюваності, а саме:

  • Велика черга на тестування. Інколи пацієнти очікували на результати по 7-10 днів.
  • Повільно проходять епідеміологічні розслідування, а особливо по медпрацівниках. З 268 розпочатих епідеміологічних розслідувань завершено тільки 3.
  • Погана забезпеченість лікарськими засобами
  • Нехтування індивідуальними засобами в громадських місцях, зокрема в транспорті.

Пояснення Садового про велику кількість хворих

Раніше мер міста Андрій Садовий пояснив, що найвища кількість нових хворих пояснюється рекордною кількістю проведених ПЛР-досліджень

Також він зазначив, що, аналізуючи ситуацію у світі, всюди, де є послаблення карантину, бувають спалахи захворюваності.

"Якщо рівень захворюваності буде понад 23%, то ми будемо бити в набат. Наразі це є 19%. І от така межа: 11%, 12%, 15%, 19% – тримається впродовж останніх 2 тижнів", – розповів Садовий.

Мер міста додав, що львів'яни почали погано дотримуватись карантинних обмежень. За його словами, у зв'язку з цим цілком прогнозовано, що кількість нових хворих буде збільшуватись. Окрім того, за його словами, на захворюваність впливають і відкриті кордони.

Що кажуть в облдержадміністрації

Крім того, заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Грень в ефірі 24 каналу ствердив, що він не повністю пов'язує стрибок хворих на Львівщині зі збільшенням кількості тестування. На його думку, це пов'язано зі складною епідеміологічною ситуацією. Тим паче, люди втомились від карантину і не завжди дотримуються його.

"До того ж, сьогодні всі тестування проводять не по черзі, а в так званому онлайн-режимі. Як наслідок – збільшення кількості хворих. І останнє, наші лабораторні центри залучили більше потужностей і справді проводять більше тестувань", – зазначив Грень.