Супрун назвала звільнення керівника НСЗУ поверненням до "совка"

2176 Читать новость на русском
Супрун прокоментувала звільнення Петренка / Фото: УНІАН

Уляна Супрун відреагувала на звільнення керівника Національної служби України Олега Петренка.

Заява на звільнення керівника Національної служби здоров'я України Олега Петренка – поганий сигнал для трансформації системи охорони здоров’я, заявила екс-міністерка МОЗ Уляна Супрун.

Читайте також: Голова Нацслужби здоров’я Петренко подав у відставку

Пані Уляна зазначила, що Олег Петренко створив потужну технократичну інституцію буквально з нуля.

 
Уляна Супрун
“Олегу вдалося зібрати професійну команду чесних та мотивованих людей, які почали втілювати докорінні зміни в медицині. Разом з Олегом вони зробили чи не найбільше, щоби “гроші пішли за пацієнтами”, тисячі лікарів та медсестер отримали вигідніші умови праці, а пацієнти — якісніші та доступніші медичні послуги та ліки”.

Пані Уляна також зазначила, що саме завдяки Петренку та прозорим правилам функціонування НСЗУ, кошти платників податків почали рухатися у напрямку медичних закладів, лікарів і пацієнтів, а не кишень корупціонерів.

Та наголосила, що такі принципи чесності, прозорості не знайомі новому керівництву МОЗу та людям, які там нині керують.

Від початку уряд Олексій Гончарук – Прем'єр-міністр України та президент Володимир Зеленський ігнорували те, що відбувається у міністерстві, від ефективної та прозорої роботи якого залежать життя мільйонів українців, штовхаючи систему назад до совка, – заявила Супрун.

Також екс-міністерка зазначила, що така бездіяльність та толерування ситуації стали причиною "витіснення"  професійних управлінців, на зміну яким приходять кадри зі "старої" системи. 

 
Уляна Супрун
" Схоже, для Зоряни Скалецької та Михайла Радуцького повернення до совєцької медицини на чолі з “комаровськими” – вірний шлях для сучасної країни, яка рухається в напрямку Європи.

 

Зараз бачимо, як політичне керівництво віддає надважливу сферу в руки людей, які не готові та неспроможні з нею справлятися. Це – велика загроза, коли йдеться про збереження здоров’я всієї країни".

Якщо трансформація системи охорони здоров’я зупиниться – це те, чим запам’ятає уряд та президента вся пацієнтська спільнота та громадянське суспільство.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук