Від кого з батьків дитина успадковує ожиріння

2493 Читать новость на русском
Від кого з батьків дитина успадковує ожиріння
Від кого з батьків дитина успадковує ожиріння / drweil.com

Група європейських учених здійснила дослідження та встановила, що діти отримують у спадок від батьків різні типи жирової тканини.

Про це йдеться в експерименті молекулярних біологів з Університету Південної Данії та вчених з університетів Кельна і Відня, пише ScienceDaily.

Читайте також: Не інтелект: що впливає на успішність дитини

Вони виявили, що батьківські гени, успадковані потомством мишей, активують розвиток білої жирової тканини – тієї самої, яка накопичується в так званих проблемних зонах, на животі та стегнах.

Як батьківські гени впливають на розвиток ожиріння
Як батьківські гени впливають на розвиток ожиріння

Гени, які передані матерями, за думкою експертів, "включають" зростання бурих жирових клітин. Останні здатні захищати організм від скупчення мас білого жиру.

Мова йде про ген H19, який належить до 1%генів, успадкованих тільки від одного з батьків. Вчені встановили, що цей ген пов'язаний з функцією контролю в клітинах бурого жиру. Його активізація в організмі захищає від ожиріння і розвитку резистентності до інсуліну.

Активний ген H19 сприяє запобіганню пов'язаних з надмірним жировідкладенням захворювань – діабету, порушень метаболізму та серцево-судинної системи.

Гени батька сприяють ожирінню
Гени батька сприяють ожирінню

Висновок вчених такий: гени батька сприяють ожирінню, а гени матері захищають від цього організм дитини.

Що таке ожиріння? Це захворювання , при якому в підшкірній клітковині і інших тканинах накопичується надмірна кількість жиру.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук