Про це розповів представник Донецької області у тристоронній контактній групі Сергій Гармаш. Він переконаний, що блокування роботи місії є блефом.

До теми Окупанти заблокували спостерігачів ОБСЄ у готелі в Донецьку

Гармаш розповів про блокування роботи ОБСЄ

Бойовики найбільше зацікавлені, аби ОБСЄ працювали на тимчасово підконтрольній їм території. Адже місія ОБСЄ – це єдина площадка, де ОРДЛО вважають геополітичним суб'єктом, як зазначив Гармаш.

Вони використовують цей випадок як нагоду показати свою суб'єктність, по-перше. Тобто як нагоду нагадати про себе світу. По-друге, як можливість проявити тиск на ОБСЄ,
– резюмував представник Донецької області у ТКГ.

Він вважає, що припинити роботу місії у Донецьку є правильним рішенням. Водночас Україна має діяти принципово. Бойовики вперше за 2 роки почали думати про можливість обміну полонених, тому нам треба використати цю можливість.

У ТКГ прокоментували ситуацію на Донбасі: дивіться відео

Припинення моніторингу на Донбасі: головне

  • На Донбасі 13 жовтня затримали російського бойовика Андрія Косяка, який проводив розвідку під прикриттям розмінування території.
  • Через це бойовики вийшли на протест й заблокували у готелі спостерігачів місії. Протягом 15 – 16 жовтня представники ОБСЄ не могли вийти з будівлі.
  • 17 жовтня бойовики заблокували спостерігачів ОБСЄ і в Горлівці.
  • Наразі з міркувань безпеки місія припинила свою роботу в окупованому Донецьку.