Наразі аналітики виявили 88 таких телеграм-каналів, однак фахівці припускають, що їх значно більше. Про це 24 каналу розповіла аналітикиня "Детектор Медіа" Ксенія Ілюк.

До теми Росія бреше про перемогу під Зміїним: відеодоказ, як ЗСУ нищать ворога на острові

"Проросійські телеграм-канали створили після 24 лютого, 25 – 26. З півночі до півдня України", – наголосила вона.

Телеграм-канали окупантів існують не лише у населених пунктах, які Росії вдалось тимчасово окупувати, але навіть на територіях, де їм цього не вдалось, як зазначила Ілюк.

  • Як працюють проросійські канали

За її словами, найчастіше проросійські телеграм-канали окупанти називають назвою населеного пункту та додатком "ру". Окупанти створили такі ресурси майже на кожне містечко в деяких областях України.

Найбільше ворожих телеграм-каналів аналітики виявили у Запорізькій області, чимало – на Київщині. Як пояснила Ілюк, вони продовжують працювати досі, навіть попри те, що Росія вивела свої війська з Київської області.

Зараз росіяни здебільшого розповсюджують стандартні для російських пропагандистів месиджі, які вони поширюють вже роками, як у соцмережах, так і на телебаченні.

Після 24 лютого окупанти створили десятки телеграм-каналів: дивіться відео

Зауважимо, на жаль, як розповіла аналітикиня, керівництво Telegram досі ніяк не відреагували на виявлені пропагандистські канали.

  • Як розпізнавати такі телеграми

Ксенія Ілюк розповіла також, як можна легко розпізнати пропагандистські телеграм-канали росіян. Першим "маркером" є анонімне джерело. Така інформація має відразу насторожувати читачів.

Ще один "дзвіночок", який допомагає виявити проросійські канали, використання авторами тверджень, на кшталт "інсайдерська інформація" або "ми почули".

Цікаво Миротворці, брехуни і дух Жиріновського: навіщо Росія вигадала "агресію Польщі проти України"

Як зауважила аналітикиня, окупанти часто поширюють дописи з одного свого телеграму в інший, аби робити видимість "різних думок". Однак насправді вони адмініструються однією людиною.

Вони створюють всередині телеграму такі собі медіаімперії,
– додала Ілюк.

Детальніше про розслідування "Детектор Медіа" щодо ворожих телеграм-каналів, статистику, де використовують їх найбільше та як запобігти російській пропаганді – дізнавайтесь за посиланням.

Пропаганда Росії: що треба знати

  • Голова МЗС України Дмитро Кулеба попереджав, що росіяни поширюватимуть численні фейки про Україну.
  • Головна мета російських пропагандистів – зірвати постачання зброї від західних партнерів.
  • Російські бойовики перебили всі інформаційні потоки для блокадного Маріуполя, тож місцеві мешканці думають, що росіяни захопили Київ та контролюють Харків.