Та це балістичні ракети, які б'ють на 300 та 700 кілометрів. Про це 24 Каналу заявив військовий експерт Олег Жданов, зауваживши, що для України це буде доволі боляче.
До теми Таємна іранська ракета 358: для чого Росії зброя партизанів і чи може збивати дрони
"Особливо, ракета, яка летить на 700 кілометрів. Це на 200 кілометрів далі, ніж російський "Іскандер". У нас з балістичними ракетами може боротися тільки система Patriot чи SAMP/T", – сказав Жданов.
Військовий експерт додав, що, за даними з відкритих джерел, Україна має 3 таких системи ППО – 2 Patriot і 1 SAMP/T.
Росія хоче викрутити руки Ірану
Ймовірність такої угоди, переконаний Олег Жданов, 50/50. Однак усе залежатиме від того, як поводитимуть себе Європа та США у переговорах з Іраном щодо ядерних домовленостей та можливого зняття санкцій.
Іран не може дотиснути Росію передати йому решту літаків Су-35, які він викупив раніше. Жданов зазначив, що за даними ізраїльського "Моссаду" з відкритих джерел, країна отримала лише нібито 24 літаки.
Тому Росія намагається викрутити Ірану руки, щоби за решту літаків отримати балістичні ракети,
– наголосив військовий експерт.
Чи планує Україна атакувати заводи із виробництва "Шахедів": дивіться відео
Співпраця Росії та Ірану
- Основний партнер країни-агресорки, який допомагає їй зброєю, – Іран. Ця країна постачає росіянам дрони-камікадзе типу "Шахед".
- Росія тривалий час прагне отримати від Ірану балістичні ракети. Володимир Зеленський заявив, що нині поки що немає підтверджень щодо продажу Іраном ракет до Росії. За словами глави держави, українські служби контактують щодо цього із партнерами.
- В Інституті вивчення війни переконані, що Іран та Росія можуть укласти нову угоду про постачання БпЛА та балістичних ракет. Це може відбутися після 18 жовтня. Тоді закінчиться дія резолюції ООН, яка забороняє Ірану подібні постачання.
- Міністр оборони країни-агресорки Сєргєй Шойгу у вересні відвідав Тегеран. Там він міг клянчити зброю.