Вчора, 2 червня, відбулося прощання із парамедикинею "Госпітальєрів" Іриною Цибух у Києві. Тепер в останню путь медійницю та громадську діячку проводили у Львові, інформує 24 Канал.

Дивіться також Люди на Майдані заспівали пісень в пам'ять про госпітальєрку Ірину Цибух: щемливі кадри

У Львові поховали парамедикиню Цибух

На прощання з Іриною Цибух у Гарнізонному храмі Львова прийшли друзі, колеги, бойові побратими та жителі міста.

У Львові відбулася церемонія прощання з Іриною Цибух: дивіться відео

Журналісти Суспільного поспілкувалися з тими, хто прийшов на проводи Ірини Цибух. Серед них – одногрупниця бойової медикині. Пані Анна розповіла, що загибла була для неї взірцем, на який слід рівнятися.

Дівчина, яка надзвичайно багато робила для нашої країни. Так пригадує захисницю працівниця Ставропігійського вищого навчального училища Оксана Франчук, в якому працює мама героїні.

Львів попрощався з Іриною Цибух / Фото Наталя Бондар для 24 Каналу

Львів'яни проводили парамедикиню із позивним "Чека" оплесками: відео Наталя Бондар

Люди кричали "Слава" на прощанні з Іриною Цибух: дивіться відео Наталі Бондар

Львів на колінах прощався із захисницею Іриною Цибух: дивіться відео

Біля Ратуші попрощалися з Іриною Цибух: дивіться відео

Відомо, що парамедикиня залишила побажання з приводу того, якими саме мають бути її похорони. За бажанням оборонниці України, її поховають на Личаківському кладовищі.

Вчора, 2 червня, кияни виконали останню волю захисниці. Ірина Цибух хотіла, аби її відспівали у Михайлівському соборі, а саме прощання відбувалося на Майдані. За бажанням медикині, українці прийшли на прощання з нею у вишиванках, а чинні військові у камуфляжі.

Хочу, щоб усі співали на прощанні, навчилися хоча б десятьом змістовним пісням і заспівали їх одноголосно, щоб погасити журбу рідним співом,
– заповідала Ірина Цибух.

Сотні людей на Майдані проводжали свою захисницю під гімн ОУН, пісні Мирослава Скорика, Володимира Івасюка, Тараса Петренка.

Що відомо про Ірину Цибух

  • Ірина Цибух народилась у 1998 році у Львові, закінчила Національний університет "Львівська політехніка". З 2017 року дівчина працювала у команді "Суспільного". Вона працювала з філіями, готувала міжрегіональні спеціальні ефіри, втілювала грантові проєкти та знімала документальні фільми, була медіатренеркою.
  • Була переможницею конкурсу професійної журналістики "Честь Професії" у 2021 році у категорії "Найкраща публіцистика в локальному медіа" та фіналісткою у номінації "Найкращий репортаж" у 2018 році.
  • Після початку повномасштабного вторгнення Цибух повернулася до лав добровольчого батальйону "Госпітальєри", де відбула кілька ротацій на передовій ще з 2014-го
  • З 2022 року дівчина рятувала військових, надаючи їм першу допомогу та вивозячи поранених з найгарячіших ділянок фронту.
  • У листопаді 2023-го отримала відзнаку від президента України орден "За заслуги" III ступеня, у березні 2024 року стала лауреаткою премії "УП 100. Сила жінок".
  • 29 травня на Харківському напрямку Ірина Цибух загинула під час ротації. За кілька днів дівчині мало виповнитися 26 років.