Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів 24 Каналу, що у вбивстві Ганії треба зрозуміти кілька важливих елементів. Перший полягає в тому, що новий президент Ірану Масуд Пезешкіан був більш поміркованим щодо Заходу.
До теми Лідер ХАМАС, мільйонер і друг Кремля: хто такий Ісмаїл Ганія і як його вбивство вплине на регіон
Кому вигідне вбивство Ганії
Звісно, в Ірані немає нікого, хто б дружно ставився до Сполучених Штатів чи до Ізраїлю. Втім Масуд Пезешкіан поводився помірковано, почав збирати команду й, можливо, навіть хотів налагодити стосунки із Заходом.
Є дві версії вбивства. Перша, що Ізраїль ліквідацією голови ХАМАС розв'язав питання відповідальності за напад 7 жовтня. Це віддаляє Іран від Заходу та їхніх перемовин. Але зміцнює позиції прем'єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу,
– розповів Олександр Мусієнко.
Друга версія говорить про те, що є багато радикально налаштованих іранців, які не хотіли йти на примирення з Заходом. Тому могли наважитись на вбивство. Ба більше, вони підтримують Росію та хочуть розвивати стосунки саме з країною-агресоркою.
Тепер Ірану буде складніше повертатися в бік Заходу й цього не хочуть всередині країни. Зрозуміло, що вигоду з цієї ситуації матимуть ті, хто не хотів укладання "ядерної угоди" між Іраном і Заходом. Це міг бути Ізраїль, який не вірив, що країна дотримується своїх зобов'язань, а також Росія.
"Зняття санкцій означатиме для Ірану видобуток нафти, газу. З цими продуктами країна виходитиме на ринок і конкуруватиме з росіянами. Зрозуміло, що Росія цього не хоче, бо це означатиме зниження цін", – підкреслив Мусієнко.
Раніше у Білому домі повідомили, що знають про вбивство Ганії, але інших коментарів не надали. В Ізраїлі від будь-яких заяв щодо цього утрималися.