Олімпійський чемпіон у жіночому хокеї на Олімпійських Іграх 2018 визначився у нервовій серії післяматчевих булітів.

У фіналі зійшлися збірна США та збірна Канади. Основний час поєдинку закінчився нічиєю 2:2. Не визначили переможця і 20 хвилин додаткового тайму.

Видовищна серія післяматчевих булітів закінчилась з рахунком 2:3 на користь збірної США.

Цим тріумфом жіноча збірна США з хокею перервала 20-річне домінування збірної Канади на Олімпійських Іграх. Представниці американської команди не стримували своїх емоцій після вистражданої перемоги.

Востаннє збірна США здобувала олімпійське золото у хокеї на Олімпійських Іграх 1998 року.

Впродовж наступних чотирьох Олімпіад на найвищу сходинку п'єдесталу незмінно піднімалась канадська жіноча збірна з хокею.